Україна хоче відновити могили воїнів УНР в Польщі

Середа, 15 листопада 2017, 10:24
фото
Версія для друку Коментарі

Україна має намір реконструювати та облаштувати могили воїнів УНР, які поховані в польському місті Каліш.

Співпрацю щодо цього питання обговорило посольство України у Польщі з міською владою Каліша, повідомляє посольство на своїй сторінці у Facebook.

"Відвідали місто Каліш і вшанували пам’ять офіцерів і козаків УНР - союзників Польщі у польсько-більшовицькій війні 1918-1920 рр… Мали також честь зустрітися з мером міста Каліш паном Гжегожем Сапінським. Обговорили питання співпраці в реконструкції і облаштуванні могил воїнів УНР", - ідеться у повідомленні посольства.

У Каліші після війни були інтерновані в таборах і проживали в українській станиці декілька тисяч воїнів УНР. Саме сюди на зустріч з українцями 15 травня 1921 року прибув маршал Юзеф Пілсудський і сказав українським воїнам відомі слова: "Я вас перепрошую, панове. Я вас перепрошую", нагадує посольство.

 Могили воїнів УНР у Каліші
 

"Для України це - святі місця пам’яті борців за Українську державу, для Польщі - це місця поховання вірних союзників, які пліч-о-пліч з Військом Польським зупинили більшовицьку навалу у 1920 році і тим самим зробили значний вклад в утвердження незалежної Польської держави", - наголосили в українському дипвідомстві.

"Збереження в належному вигляді місць пам’яті воїнів УНР на території Польщі та гідне їх спільне вшанування на державному і суспільному рівнях є не лише християнським і морально-патріотичним обов’язком, але й важливим кроком в процесі дальшого зближення наших держав і народів", - додали у посольстві.

Як відомо, Український інститут національної пам'яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на серію вандалізмів проти українських пам’ятників у Польщі та зокрема на демонтаж українського пам'ятника в селі Грушовічі під Перемишлем.

Польська влада ці акти наруги не засудила, а останній навіть назвала законним.

Глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що мораторій на ексгумацію польських поховань в Україні може бути знятий, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам'ятників на території Польщі.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter