У парламенті Британії вперше за 650 років жінку призначили герольдмейстеркою

П'ятниця, 17 листопада 2017, 16:09
Фото
Версія для друку Коментарі

У Британії вперше за 650 років жінку призначили на посаду герольдмейстера палати лордів у парламенті, надавши їй титул так званої "хранительки чорного жезла".

Про це повідомляє The Telegraph.

Рішення щодо призначення Сари Кларк на пост герольдмейстера палати лордів було схвалене королевою Британії Єлизаветою ІІ.

Повідомляється, що Сара Кларк офіційно займе пост (титул "Lady Usher of the Black Rod") наприкінці цього року, коли закінчаться повноваження нинішнього хранителя чорного жезла Девіда Лікі.

Кларк в даний час відповідальна за організацію щорічного Вімблдонського турніру, оскільки є керівником чемпіонатів у Всеанглійському клубі лаун-тенісу і крокету.

Зазначимо, що особа, яка призначається на посаду "The Gentleman Usher of the Black Rod" присутня на всіх засіданнях палати лордів та відповідає за дотримання порядку.

Найвідоміший обов'язок герольдмейстера полягає в запрошенні членів палати громад приєднатися до палати лордів для проведення церемонії відкриття парламенту та заслуховуванні промов монархів.

Титул "The Gentleman Usher of the Black Rod" існує з 1350 року. І лише у 2017 році титул  "Lady Usher of the Black Rod" вперше отримає жінка.

Нагадаємо, цього року у Британії Бренду Хейл призначили першою жінкою-президентом суду найвищої інстанції.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter