У парламенті Британії вперше за 650 років жінку призначили герольдмейстеркою

П'ятниця, 17 листопада 2017, 16:09
Фото
Версія для друку Коментарі

У Британії вперше за 650 років жінку призначили на посаду герольдмейстера палати лордів у парламенті, надавши їй титул так званої "хранительки чорного жезла".

Про це повідомляє The Telegraph.

Рішення щодо призначення Сари Кларк на пост герольдмейстера палати лордів було схвалене королевою Британії Єлизаветою ІІ.

Повідомляється, що Сара Кларк офіційно займе пост (титул "Lady Usher of the Black Rod") наприкінці цього року, коли закінчаться повноваження нинішнього хранителя чорного жезла Девіда Лікі.

Кларк в даний час відповідальна за організацію щорічного Вімблдонського турніру, оскільки є керівником чемпіонатів у Всеанглійському клубі лаун-тенісу і крокету.

Зазначимо, що особа, яка призначається на посаду "The Gentleman Usher of the Black Rod" присутня на всіх засіданнях палати лордів та відповідає за дотримання порядку.

Найвідоміший обов'язок герольдмейстера полягає в запрошенні членів палати громад приєднатися до палати лордів для проведення церемонії відкриття парламенту та заслуховуванні промов монархів.

Титул "The Gentleman Usher of the Black Rod" існує з 1350 року. І лише у 2017 році титул  "Lady Usher of the Black Rod" вперше отримає жінка.

Нагадаємо, цього року у Британії Бренду Хейл призначили першою жінкою-президентом суду найвищої інстанції.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter