Прокуратура Польщі почала слідство щодо пропаганди фашизму на марші націоналістів

Понеділок, 20 листопада 2017, 17:27
Версія для друку Коментарі

Варшавська прокуратура розпочала слідство у справі публічної пропаганди фашизму чи підбурювання до ненависті під час маршу незалежності 11 листопада.

Про це повідомляє RMF24 з посиланням на речницю прокуратури.

Йдеться про слідство стосовно осіб, які 11 листопада під час маршу незалежності вигукували расистські гасла, або були помічені з плакатами з написами на кшталт "Європа біла або безлюдна" чи "Чиста кров".

Публічну пропаганда фашизму чи іншого тоталітарного устрою, розпалювання ненависті на національному, етнічному, расовому  грунті у Польщі загрожує штраф або позбавлення волі на строк до двох років.

Поліція і прокуратура продовжують збирати дані у справі. Слідчі пояснюють, що наразі жодних звинувачень у справі не висунуто.

Як відомо, 11 листопада, під гаслом "Ми хочемо Бога", вулицями Варшави пройшов марш Незалежності. За оцінками поліції, у ньому взяли участь близько 60 000 осіб.

Учасники маршу вийшли на вулицю з різними радикальними гаслами: "Біла Європа", "Європа лише для білих", було також нацистське вітання "Зіг хайль", "Ку-Клукс-Клан" та інші.

На марш націоналістів вийшли також люди із банером, на якому було написано "Пам'ятаємо про Львів та Вільнюс".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Brexit зупинився на кордоні: як проблема Північної Ірландії ламає переговори Великої Британії та ЄС

По обидва боки ірландського кордону є політики та активісти, які сподіваються на відновлення об’єднаної Ірландії. На думку колишнього міністра юстиції Ірландії Майкла МакДауела, ще 10 років тому він не міг уявити об’єднану Ірландію, але сьогодні готовий сказати "можливо"...

Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter