Прокуратура Польщі почала слідство щодо пропаганди фашизму на марші націоналістів

Понеділок, 20 листопада 2017, 17:27
Версія для друку Коментарі

Варшавська прокуратура розпочала слідство у справі публічної пропаганди фашизму чи підбурювання до ненависті під час маршу незалежності 11 листопада.

Про це повідомляє RMF24 з посиланням на речницю прокуратури.

Йдеться про слідство стосовно осіб, які 11 листопада під час маршу незалежності вигукували расистські гасла, або були помічені з плакатами з написами на кшталт "Європа біла або безлюдна" чи "Чиста кров".

Публічну пропаганда фашизму чи іншого тоталітарного устрою, розпалювання ненависті на національному, етнічному, расовому  грунті у Польщі загрожує штраф або позбавлення волі на строк до двох років.

Поліція і прокуратура продовжують збирати дані у справі. Слідчі пояснюють, що наразі жодних звинувачень у справі не висунуто.

Як відомо, 11 листопада, під гаслом "Ми хочемо Бога", вулицями Варшави пройшов марш Незалежності. За оцінками поліції, у ньому взяли участь близько 60 000 осіб.

Учасники маршу вийшли на вулицю з різними радикальними гаслами: "Біла Європа", "Європа лише для білих", було також нацистське вітання "Зіг хайль", "Ку-Клукс-Клан" та інші.

На марш націоналістів вийшли також люди із банером, на якому було написано "Пам'ятаємо про Львів та Вільнюс".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Центр "Нова Європа"

Достукатися до ЄС: навіщо Україні дискусія про майбутнє Європи

Лідери ЄС розпочали дебати щодо майбутнього Євросоюзу, його цілей, очікувань та потреб. Якщо Україна хоче, аби її інтереси також бралися до уваги у розбудові європейського дому, то потрібно передусім заявити про них. Тому Київ просто зобов’язаний порушити монополію країн-членів ЄС говорити про майбутнє Європи.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter