Швейцарія тестувала дрони на спірній території Ізраїлю, забувши, що не визнає її

П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:57
Версія для друку Коментарі

Міністерство оборони Швейцарії визнало, що його співробітники проводили випробування розвідувальних дронів на Голанських висотах – спірній території, яку контролює Ізраїль.

Про це повідомляє Reuters.

Швейцарці відвідали аеродром у районі Голанських висот тричі - у 2012, 2013 і 2015 роках, щоб перевірити, як проходять випробування безпілотників "Гермес 900", які нейтральна Швейцарія купує в Ізраїлю за 265 мільйонів доларів. Візити тривали всього кілька днів.

За результатами внутрішньої перевірки цього року швейцарське Міноборони виявило, що присутність їхнього персоналу на аеродромі суперечить швейцарській позиції щодо Близькосхідного конфлікту, а візити відбулися без повідомлення Міністерства закордонних справ Швейцарії.

З того часу, як ця інформація була виявлена, жодних подальших візитів не відбулося. Усі майбутні випробування проходитимуть на аеродромі на території Ізраїлю.

"Цей інцидент був наслідком прогалин у комунікації…  Ті, хто був проінформований про цю діяльність (відвідини Голанських висот – Ред.), не розуміли, що швейцарським чиновникам не дозволялося перебувати там, а ті, хто знав про обмеження, не були поінформовані про заплановані заходи", - пояснили у міністерстві.

Голанські висоти були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН. Швейцарія теж не визнає Голанські висоти частиною Ізраїлю.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter