Швейцарія тестувала дрони на спірній території Ізраїлю, забувши, що не визнає її

П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:57
Версія для друку Коментарі

Міністерство оборони Швейцарії визнало, що його співробітники проводили випробування розвідувальних дронів на Голанських висотах – спірній території, яку контролює Ізраїль.

Про це повідомляє Reuters.

Швейцарці відвідали аеродром у районі Голанських висот тричі - у 2012, 2013 і 2015 роках, щоб перевірити, як проходять випробування безпілотників "Гермес 900", які нейтральна Швейцарія купує в Ізраїлю за 265 мільйонів доларів. Візити тривали всього кілька днів.

За результатами внутрішньої перевірки цього року швейцарське Міноборони виявило, що присутність їхнього персоналу на аеродромі суперечить швейцарській позиції щодо Близькосхідного конфлікту, а візити відбулися без повідомлення Міністерства закордонних справ Швейцарії.

З того часу, як ця інформація була виявлена, жодних подальших візитів не відбулося. Усі майбутні випробування проходитимуть на аеродромі на території Ізраїлю.

"Цей інцидент був наслідком прогалин у комунікації…  Ті, хто був проінформований про цю діяльність (відвідини Голанських висот – Ред.), не розуміли, що швейцарським чиновникам не дозволялося перебувати там, а ті, хто знав про обмеження, не були поінформовані про заплановані заходи", - пояснили у міністерстві.

Голанські висоти були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН. Швейцарія теж не визнає Голанські висоти частиною Ізраїлю.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії

Існує найкраща відповідь на російську агресію: стаття глави МЗС Данії

Не думаю, що хто-небудь очікував легкості у виконанні програми реформ такого масштабу. Процес реформування вже досяг критичного моменту, і є потужні сили, які протистоять реформам – бо відчувають особисту загрозу від змін в Україні...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter