У Єврокомісії закликали Мальту знайти "варварських" убивць журналістки

П'ятниця, 03 листопада 2017, 15:54
Версія для друку Коментарі

У Єврокомісії закликали Мальту знайти "варварських" убивць журналістки Дафне Каруани Галісії, яку в п’ятницю ховають на Мальті.

Перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Мальта повинна зробити для цього все, що в її силах, повідомляє Reuters.

Він запевнив, що Європа пильно спостерігає за діями мальтійської влади.

"Ми хочемо, щоб ті, хто прямо чи побічно відповідальний за це жахливе вбивство, були притягнуті до відповідальності. Ми хочемо, щоб розслідування проводилися в повному обсязі, щоб будь-які інші пов'язані з цим правопорушення також були розслідувані…", - додав він.

"Ми наполягаємо на тому, щоб мальтійська влада зробила все, що в її силах, щоб переконатися, що це жорстоке, варварське вбивство не призводить до ситуації, якої, очевидно, хотіли досягти виконавці: що ніхто не посміє поставити відповідні питання, а жоден журналіст не наважиться проводити  розслідувати проти влади", - наголосив Тіммерманс.

Раніше до дня поховання журналістки у Єврокомісії заявили, що право журналіста проводити розслідування, ставити незручні питання та ефективно повідомляти є основою європейських цінностей.

Раніше повідомлялося, що президент та прем'єр-міністр Мальти не прийдуть на похорон убитої журналістки Дафне Каруани Галісії у середу, оскільки родина загиблої вважає їхню присутність небажаною.

Нагадаємо, 16 жовтня на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафне Каруана Галісія, яка розслідувала корупційні злочини в рамках проекту Panama Papers та звинувачувала у корупції мальтійського прем’єр-міністра.

За даними міжнародної неурядової організації Комітет захисту журналістів (CPJ), за останні 25 років у зв’язку з професійною діяльністю було вбито понад 1250 журналістів. У зв’язку з цим комітет закликає підтримати свободу преси.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter