У Єврокомісії закликали Мальту знайти "варварських" убивць журналістки

П'ятниця, 03 листопада 2017, 15:54
Версія для друку Коментарі

У Єврокомісії закликали Мальту знайти "варварських" убивць журналістки Дафне Каруани Галісії, яку в п’ятницю ховають на Мальті.

Перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Мальта повинна зробити для цього все, що в її силах, повідомляє Reuters.

Він запевнив, що Європа пильно спостерігає за діями мальтійської влади.

"Ми хочемо, щоб ті, хто прямо чи побічно відповідальний за це жахливе вбивство, були притягнуті до відповідальності. Ми хочемо, щоб розслідування проводилися в повному обсязі, щоб будь-які інші пов'язані з цим правопорушення також були розслідувані…", - додав він.

"Ми наполягаємо на тому, щоб мальтійська влада зробила все, що в її силах, щоб переконатися, що це жорстоке, варварське вбивство не призводить до ситуації, якої, очевидно, хотіли досягти виконавці: що ніхто не посміє поставити відповідні питання, а жоден журналіст не наважиться проводити  розслідувати проти влади", - наголосив Тіммерманс.

Раніше до дня поховання журналістки у Єврокомісії заявили, що право журналіста проводити розслідування, ставити незручні питання та ефективно повідомляти є основою європейських цінностей.

Раніше повідомлялося, що президент та прем'єр-міністр Мальти не прийдуть на похорон убитої журналістки Дафне Каруани Галісії у середу, оскільки родина загиблої вважає їхню присутність небажаною.

Нагадаємо, 16 жовтня на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафне Каруана Галісія, яка розслідувала корупційні злочини в рамках проекту Panama Papers та звинувачувала у корупції мальтійського прем’єр-міністра.

За даними міжнародної неурядової організації Комітет захисту журналістів (CPJ), за останні 25 років у зв’язку з професійною діяльністю було вбито понад 1250 журналістів. У зв’язку з цим комітет закликає підтримати свободу преси.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter