В ЄС помітили активізацію пропагандистів Кремля у зв’язку з подіями в Каталонії

Четвер, 09 листопада 2017, 10:07
Версія для друку Коментарі

Команда спеціалістів, створена ЄС у 2015 році для боротьби з пропагандою РФ, в останні місяці зафіксувала зростання активності, спрямованої на розпалювання кризи в Каталонії.

Про це повідомляє El Pais.

Зазначається, що робота спеціалістів East Stratcom Task Force, департаменту Європейської служби зовнішніх дій в основному зосереджена на викритті пропагандистських сценаріїв щодо України та країн Балтії. Тепер до них приєдналася і Каталонія.

За даними аналітиків, російські пропагандисти, крім російської і англійської мов, стали послуговуватися іспанською. Наводяться також приклади заголовків на кшталт "У Каталонії іспанську мову вже вивчають як іноземну", "Балеарські острови приєднаються до боротьби за незалежність від Іспанії", "Вище керівництво ЄС підтримує застосування насильства у Каталонії".

Спеціалісти відзначили, що зростання кількості інформації про Каталонії становило з 4 згадок до 241 на тиждень.

Зазначається, що йдеться про інформацію, присвячену слабкості держав-членів ЄС і краху західних ліберальних держав і протиставленні Росії як альтернативи.

За даними аналітиків, вперше сумнівну інформацію щодо Каталонії було виявлено у вересні минулого року на сайті газети "Известия", де йшлося про наміри Каталонії визнати незалежність Криму.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter