ЄС готовий надати нову фінансову допомогу Україні за умови активізації реформ

П'ятниця, 01 грудня 2017, 13:58
Версія для друку Коментарі

Європейська комісія готова розглянути питання про подальшу макрофінансової допомоги Україні, за умови активізації реформ.

Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

Єврокомісія підкреслює, що в найближчі місяці вирішальне значення матимуть посилення імпульсу реформ з боку України і протидія внутрішньому тиску, метою якого є скасування політики проведення важливих реформ.

У заяві зазначається, що на зустрічі президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкера і президента України Петра Порошенка в кулуарах саміту Східного партнерства український президент висловив зацікавленість у подальшій програмі макрофінансової домопоги ЄС.

"Комісія готова оцінити важливість подальших програм макрофінансової допомоги, і, якщо вважатиме це виправданим, готова представити пропозиції щодо нової програми на початку 2018 року. Необхідно провести економічну оцінку, в тому числі необхідності в зовнішньому фінансуванні", - наголошується в заяві.

Зазначимо, що Порошенко сьогодні на зустрічі з бізнесом у Києві заявив, що обсяг нової програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу для України становитиме 1,8 млрд євро.

У заяві Єврокомісії обсяги програми не вказуються.

Нагадаємо, Європейська комісія не виплатить третій транш макрофінансової допомоги Україні у розмірі 600 млн євро за програмою, затвердженої у 2015 році.


ПУБЛІКАЦІЇ
Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії

Існує найкраща відповідь на російську агресію: стаття глави МЗС Данії

Не думаю, що хто-небудь очікував легкості у виконанні програми реформ такого масштабу. Процес реформування вже досяг критичного моменту, і є потужні сили, які протистоять реформам – бо відчувають особисту загрозу від змін в Україні...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter