Греція намагається уникнути конфлікту з Туреччиною через військових-утікачів

Неділя, 31 грудня 2017, 14:37
Версія для друку Коментарі

Туреччина звинуватила Грецію у підриві відносин між країнами після того, як Афіни надали політичний притулок одному з вісьмох турецьких військових, що втекли з країни після спроби путчу минулого року.

Про це повідомляє BBC.

Анкара звинуватила Афіни в переховуванні "заколотників", Греція звинувачення заперечує. Цей конфлікт загострив відносини між країнами, які попри незгоду в низці питань в останні роки покращилися.

Грецький профільний комітет схвалив надання політичного притулку одному з восьми турецьких військовослужбовців. Він був пілотом гелікоптера, на якому разом з товаришами прибув у прикордонне місто Александруполіс. Разом з тим комітет відхилив заявки інших семи військових.

Грецький уряд незгідний з цим рішенням і вимагає анулювати його. Втім, відзначає, що із цим має розібратись судова система, яка є незалежною гілкою влади, пише Reuters.

Грецьке МЗС відреагувало на осуд Туреччини заявою, у якій закликало зміцнити добросусідські відносини.

"Наша віра у демократичні принципи і практики – не слабкість, а джерело сили. Демократії не є загрозою і не мають піддаватися загрозі. Навпаки, вони працюють відповідально і методично, щоб сприяти розумінню і зміцненню стабільності і добросусідських відносин. Греція продовжить цей шлях ... і сподівається, що його сусіди зроблять те ж саме" - ідеться у заяві грецького МЗС.

Восьмеро військових прибули вертольотом в Грецію вранці 16 липня 2016 року, коли спроба державного перевороту проти Ердогана зазнала невдачі. Вони заперечували свою причетність до цієї путчу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міжнародний валютний фонд

Що вимагає МВФ: повний текст листа з Вашингтона на Банкову

Тональність листа – доволі жорстка, як для МВФ. На думку Фонду, президентський проект порушує зобов’язання України за чинною програмою співпраці, а також суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії – попри багаторазові заяви з Банкової про те, що поради враховані...

Юрій Панченко, Європейська правда, Прага-Київ

Крок до поразки Земана: хто здатен скинути проросійського президента Чехії

"Їржі Драгош чудово розуміє, що на сході України йде російська агресія. Відповідно, він не підтримуватиме скасування санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності України, включаючи анексований Крим... Він вітає європейський вибір України – ваша країна має отримати перспективи членства як у ЄС, так і в НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter