Греція намагається уникнути конфлікту з Туреччиною через військових-утікачів

Неділя, 31 грудня 2017, 14:37
Версія для друку Коментарі

Туреччина звинуватила Грецію у підриві відносин між країнами після того, як Афіни надали політичний притулок одному з вісьмох турецьких військових, що втекли з країни після спроби путчу минулого року.

Про це повідомляє BBC.

Анкара звинуватила Афіни в переховуванні "заколотників", Греція звинувачення заперечує. Цей конфлікт загострив відносини між країнами, які попри незгоду в низці питань в останні роки покращилися.

Грецький профільний комітет схвалив надання політичного притулку одному з восьми турецьких військовослужбовців. Він був пілотом гелікоптера, на якому разом з товаришами прибув у прикордонне місто Александруполіс. Разом з тим комітет відхилив заявки інших семи військових.

Грецький уряд незгідний з цим рішенням і вимагає анулювати його. Втім, відзначає, що із цим має розібратись судова система, яка є незалежною гілкою влади, пише Reuters.

Грецьке МЗС відреагувало на осуд Туреччини заявою, у якій закликало зміцнити добросусідські відносини.

"Наша віра у демократичні принципи і практики – не слабкість, а джерело сили. Демократії не є загрозою і не мають піддаватися загрозі. Навпаки, вони працюють відповідально і методично, щоб сприяти розумінню і зміцненню стабільності і добросусідських відносин. Греція продовжить цей шлях ... і сподівається, що його сусіди зроблять те ж саме" - ідеться у заяві грецького МЗС.

Восьмеро військових прибули вертольотом в Грецію вранці 16 липня 2016 року, коли спроба державного перевороту проти Ердогана зазнала невдачі. Вони заперечували свою причетність до цієї путчу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.

Денис Колесник, для Європейської правди

Пропаганду забанять у Google: Франція готує новий закон для протидії фейкам на виборах

Новий закон дозволяє ухвалювати рішення про видалення сайту з пошукових систем або вилучення окремого контенту. Зважаючи на необхідність швидко реагувати під час виборчої кампанії, суддя матиме не більше 48 годин для ухвалення такого рішення...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter