Фінляндія відзначає сторіччя незалежності

Середа, 06 грудня 2017, 09:54
Версія для друку Коментарі

Фінляндія 6 грудня відзначає соту річницю з дня проголошення незалежності.

Як повідомляється на офіційному сайті, присвяченому ювілею, святкування розпочалися ще ввечері 5 грудня.

Над центральною площею Гельсінкі за участі керівництва країни підняли сто прапорів Фінляндії, які будуть спущені о 22.00 у середу.

На день 6 грудня запланований військовий парад і низка інших заходів.

Парад на честь сторіччя незалежності пройде в місті Куопіо за участі тисячі військових, 48 одиниць військової техніки і 24 винищувачів та буде транслюватися центральними телеканалами.

Крім того, на ювілей незалежності свої демонстрації призначили різні політичні сили, в тому числі ультраправі.

Однією з центральних подій святкування має стати урочисте прийняття у президентському палаці, на яке запрошені майже 2 тисячі осіб як з Фінляндії, так і інших країн.

Кульмінацією святкувань стане святковий салют у всіх фінських містах.

Фінляндія з 1809 до 1917 року перебувала у складі Російської імперії і змогла проголосити незалежність після встановлення Тимчасового уряду і Жовтневої революції. 4 грудня 1917 року фінський сенат підписав Декларацію незалежності Фінляндії, яка була схвалена парламентом 6 грудня.

Таким чином була проголошена незалежність республіки Фінляндія. 2017 рік оголошений роком святкування сторіччя незалежності країни.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter