Фінляндія відзначає сторіччя незалежності

Середа, 06 грудня 2017, 09:54
Версія для друку Коментарі

Фінляндія 6 грудня відзначає соту річницю з дня проголошення незалежності.

Як повідомляється на офіційному сайті, присвяченому ювілею, святкування розпочалися ще ввечері 5 грудня.

Над центральною площею Гельсінкі за участі керівництва країни підняли сто прапорів Фінляндії, які будуть спущені о 22.00 у середу.

На день 6 грудня запланований військовий парад і низка інших заходів.

Парад на честь сторіччя незалежності пройде в місті Куопіо за участі тисячі військових, 48 одиниць військової техніки і 24 винищувачів та буде транслюватися центральними телеканалами.

Крім того, на ювілей незалежності свої демонстрації призначили різні політичні сили, в тому числі ультраправі.

Однією з центральних подій святкування має стати урочисте прийняття у президентському палаці, на яке запрошені майже 2 тисячі осіб як з Фінляндії, так і інших країн.

Кульмінацією святкувань стане святковий салют у всіх фінських містах.

Фінляндія з 1809 до 1917 року перебувала у складі Російської імперії і змогла проголосити незалежність після встановлення Тимчасового уряду і Жовтневої революції. 4 грудня 1917 року фінський сенат підписав Декларацію незалежності Фінляндії, яка була схвалена парламентом 6 грудня.

Таким чином була проголошена незалежність республіки Фінляндія. 2017 рік оголошений роком святкування сторіччя незалежності країни.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter