Вибух, сльозогінний газ та ніж: поліція оприлюднила план замаху на прем'єра Британії

Середа, 06 грудня 2017, 11:43
фото
Версія для друку Коментарі

Британські ЗМІ оприлюднили деталі планування замаху на прем'єр-міністра країни Терезу Мей, який терористи планували здійснити в її резиденції на Даунінг-стріт, 10.

Деталі планування замаху на Мей оприлюднило британське видання The Sun.

Повідомляється, що минулого тижня в результаті спільної операції британської служби контррозвідки МІ5, контртерористичної служби та поліції було затримано двох осіб (20 та 21 рік).

За останніми даними, двом затриманим вже пред'явили звинуваченням у плануванні терористичної атаки, під час якої планувалося підірвати пояс смертника та напасти з ножем на прем'єр-міністра країни.

Поліцейські заявляють, що один із затриманих, 20-річний Нааімур Закарія Рахман, планував здійснити вибух біля воріт на Даунінг-стріт. Вибуховий пристрій підозрюваний нібито планував сховати у своїй сумці.

Після вибуху Рахман, одягнутий у пояс смертника, нібито мав увірватися всередину резиденції, де планував розпилити перцевий газ та зарізати Терезу Мей.

Посилена охорона резиденції прем'єр-міністра на Даунінг-стріт (фото EPA)
 Фото PA

Рахмана також звинувачують в наданні допомоги 21-річному Мохаммеду Акібу Імрану, який, на думку поліції, намагався приєднатися до ІДІЛ.

Імран звинувачується в спробі отримати підроблений паспорт та намірах приєднатися до ІДІЛ у Лівії.

Обидва підозрюваних були затримані у вівторок, 28 листопада.

Зазначається, що Рахмана затримали у Північному Кенсінгтоні (західний Лондон), коли він мав із собою два пояси смертника.

Через півтори години поліція затримала Імрана в Південно-Східному Бірмінгемі.

Обидва чоловіки сьогодні знаходяться під вартою в Вестмінстерському суді за звинуваченнями у терористичних злочинах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що служби безпеки Великої Британії запобігли замаху на прем'єр-міністра країни Терезу Мей, який планувалося здійснити біля її резиденції на Даунінг-стріт, 10.

Чиновники служби безпеки вважають, що їм вдалося запобігли дев'ятьом терактам з березня цього року.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Центр "Нова Європа"

Достукатися до ЄС: навіщо Україні дискусія про майбутнє Європи

Лідери ЄС розпочали дебати щодо майбутнього Євросоюзу, його цілей, очікувань та потреб. Якщо Україна хоче, аби її інтереси також бралися до уваги у розбудові європейського дому, то потрібно передусім заявити про них. Тому Київ просто зобов’язаний порушити монополію країн-членів ЄС говорити про майбутнє Європи.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter