Росія зупинила розробку "ядерного поїзда" через брак коштів

Середа, 06 грудня 2017, 15:22
Версія для друку Коментарі

Росія призупинила розробку бойового залізничного ракетного комплексу нового покоління "Баргузин" через нестачу фінансування.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерела в російському оборонно-промисловому комплексі.

За інформацією російського агентства, комплекс "Баргузин" не увійшов до нової держпрограми озброєння РФ на 2018-2027 роки. Замість цього вирішено зосередитися на проектах міжконтинентальних балістичних ракет "Сармат" і РС-26 "Рубіж".

Також повідомляється, що створення поїзда заморожено з осені минулого року, останньою виконаною по ньому роботою стало випробування ракети "Ярс".

Розробка бойового залізничного ракетного комплексу "Баргузин" розпочалася в 2013 році. Планувалося, що кожен комплекс складатиметься з шести пускових установок твердопаливних ракет "Ярс". Ракета "Ярс" важить 50 тонн і розміщується в 24-метровому вантажному вагоні, розрахованому на перевезення вантажів масою 60 тонн.

Один поїзд прирівнювався до полку, загалом Росія планувала створити п'ять полків, зведених в ракетну дивізію. Прийняти на озброєння "Баргузин" планувалося в 2020 році.

У СРСР на озброєнні стояло 12 "ядерних поїздів" БЖРК "Молодец". На початку 2000-х років всі вони були утилізовані.


powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter