Росія зупинила розробку "ядерного поїзда" через брак коштів

Середа, 06 грудня 2017, 15:22
Версія для друку Коментарі

Росія призупинила розробку бойового залізничного ракетного комплексу нового покоління "Баргузин" через нестачу фінансування.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерела в російському оборонно-промисловому комплексі.

За інформацією російського агентства, комплекс "Баргузин" не увійшов до нової держпрограми озброєння РФ на 2018-2027 роки. Замість цього вирішено зосередитися на проектах міжконтинентальних балістичних ракет "Сармат" і РС-26 "Рубіж".

Також повідомляється, що створення поїзда заморожено з осені минулого року, останньою виконаною по ньому роботою стало випробування ракети "Ярс".

Розробка бойового залізничного ракетного комплексу "Баргузин" розпочалася в 2013 році. Планувалося, що кожен комплекс складатиметься з шести пускових установок твердопаливних ракет "Ярс". Ракета "Ярс" важить 50 тонн і розміщується в 24-метровому вантажному вагоні, розрахованому на перевезення вантажів масою 60 тонн.

Один поїзд прирівнювався до полку, загалом Росія планувала створити п'ять полків, зведених в ракетну дивізію. Прийняти на озброєння "Баргузин" планувалося в 2020 році.

У СРСР на озброєнні стояло 12 "ядерних поїздів" БЖРК "Молодец". На початку 2000-х років всі вони були утилізовані.


ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter