Болгарія, яка обіцяла зняти санкції з РФ, очолила Раду Євросоюзу

Понеділок, 01 січня 2018, 09:51
Версія для друку Коментарі

1 січня 2018 року Болгарія вперше після вступу в ЄС переймає головування у Раді Євросоюзу.

Піврічне головування Болгарія прийняла у Естонії, яка була на чолі Ради впродовж другої половини 2017 року.

Своїми головними завданнями у ролі головуючої країни Болгарія вважає підтримку безпечної, стабільної та солідарної Європи, повідомляє сайт болгарського головування.

"Безпечна Європа, тому що міграційна криза та терористичні акти за останні роки показали, наскільки ми вразливі;

Стабільна Європа, тому що громадяни хочуть знати, що Євросоюз піклується про своє процвітання і благополуччя;

"Солідарна Європа", оскільки всі держави-члени зіштовхуються з головними викликами, і їх можна подолати лише спільними діями, а не на національному або місцевому рівні", - зазначається у цілях болгарського головування.

Найбільш важливими питаннями Софія вважає європейську перспективу Західних Балкан, єдиний цифровий ринок, стабільність та безпеку на тлі міграційної кризи, питання економічного зростання та спільної оборони.

Деякі ЗМІ, зокрема, The Guardian, наголошують, що головування стане викликом для Болгарії, яка через десять років після вступу в ЄС залишається найбіднішою і найбільш корумпованою країною Євросоюзу.

Восени прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявляв, що під час головування у Раді ЄС його країна має намір домагатися скасування антиросійських санкцій.  Водночас, жодних дій за цією обіцянкою не послідувало, Борисов разом з іншими лідерами країн-членів ЄС підтримав продовження санкцій наприкінці 2017 року.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter