КС Іспанії прийняв скаргу на обмеження Мадридом самоуправління у Каталонії

Середа, 10 січня 2018, 20:14
Версія для друку Коментарі

Конституційний суд Іспанії прийняв до розгляду скаргу опозиційної партії Podemos на активацію статті 155 Конституції, розпуск уряду Каталонії і скликання дострокових виборів у регіоні.

Про це повідомляє видання La Vanguardia.

Як зазначається, взяття скарги до розгляду не означає, що рішення про обмеження самоуправління буде призупинене в якості попереднього заходу, оскільки подібні заходи вводяться після відповідних скарг уряду.

У партії Podemos вважають, що запровадження статті 155, розпуск уряду і парламенту та призначення нових виборів у Каталонії було надмірним заходом.

У Podemos стверджують, що взяття Конституційним судом скарги до розгляду є позитивним кроком "вперед, який покладе край наступу на інституції самоврядування".

За даними ЗМІ, рішення у цій справі слід очікувати не раніше ніж за рік-півтора.

27 жовтня минулого року парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежності. У відповідь Сенат Іспанії схвалив прохання уряду про введення в дію 155-ї статті Конституції, яка раніше ніколи не застосовувалася і дозволила обмежити самоврядування регіону. Після цього було прийнято рішення відсторонити від посад лідера автономії Карлеса Пучдемона і членів його уряду. Крім того, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив каталонський парламент і призначив вибори в регіоні на 21 грудня.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter