Британія, Франція та Німеччина закликають США зберегти ядерну угоду з Іраном

Четвер, 11 січня 2018, 14:20
Версія для друку Коментарі

Велика Британія, Франція та Німеччина виступили зі спільним закликом до США з метою захисту ядерної угоди з Іраном.

Про це повідомляє Reuters.

Напередодні оголошення президентом США рішення щодо того, чи вводити нові "нафтові санкції", які були зняті в рамках даної угоди, міністри закордонних справ трьох європейських держав та верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні зробили свою заяву після зустрічі в Брюсселі.

Європейські країни заявляють, що Тегеран має право отримати вигоду від зняття санкцій, які прив'язані до угоди.

"Угода має важливе значення, їй немає альтернативи", - заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан журналістам.

"Ми не приховуємо нашу незгоду щодо інших питань (з Іраном)", - додав він.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, виступаючи перед зустріччю зі своїми колегами заявив, що США праві, коли заявляють про занепокоєність стратегією Ірану на Близькому Сході.

Однак, він додав, що треба розділяти дві речі один від одного: важливість збереження ядерної угоди з Іраном та розуміння складної ролі, яку ця країна має в регіоні.

Нагадаємо, ядерна угода була підписана в 2015 році "шісткою" міжнародних посередників (п'ять постійних членів РБ ООН і ФРН) і Іраном.

Документ передбачає виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій, а також односторонніх обмежувальних заходів, введених США та ЄС.

США підозрює Іран у порушенні цієї угоди, результатом чого стало прийняття нових санкцій. Ці кроки Тегеран вже оскаржив в Раді безпеки ООН.

Президент США Дональд Трамп вже неодноразово заявляв, що США вийдуть з міжнародної ядерної угоди з Іраном.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.

Світовий банк

Нові вимоги щодо Антикорупційного суду: що додав Світовий банк у конфлікт Києва та МВФ

Створення справді незалежного суду, а не його імітації, є важливим і для ЄС, і для США, і для інших ключових донорів України, тому схоже, що тут вони не будуть поступатися. Ми переклали новий лист – із вимогами, які висунули до законопроекту у Світовому банку...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter