Британія, Франція та Німеччина закликають США зберегти ядерну угоду з Іраном

Четвер, 11 січня 2018, 14:20
Версія для друку Коментарі

Велика Британія, Франція та Німеччина виступили зі спільним закликом до США з метою захисту ядерної угоди з Іраном.

Про це повідомляє Reuters.

Напередодні оголошення президентом США рішення щодо того, чи вводити нові "нафтові санкції", які були зняті в рамках даної угоди, міністри закордонних справ трьох європейських держав та верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні зробили свою заяву після зустрічі в Брюсселі.

Європейські країни заявляють, що Тегеран має право отримати вигоду від зняття санкцій, які прив'язані до угоди.

"Угода має важливе значення, їй немає альтернативи", - заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан журналістам.

"Ми не приховуємо нашу незгоду щодо інших питань (з Іраном)", - додав він.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, виступаючи перед зустріччю зі своїми колегами заявив, що США праві, коли заявляють про занепокоєність стратегією Ірану на Близькому Сході.

Однак, він додав, що треба розділяти дві речі один від одного: важливість збереження ядерної угоди з Іраном та розуміння складної ролі, яку ця країна має в регіоні.

Нагадаємо, ядерна угода була підписана в 2015 році "шісткою" міжнародних посередників (п'ять постійних членів РБ ООН і ФРН) і Іраном.

Документ передбачає виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій, а також односторонніх обмежувальних заходів, введених США та ЄС.

США підозрює Іран у порушенні цієї угоди, результатом чого стало прийняття нових санкцій. Ці кроки Тегеран вже оскаржив в Раді безпеки ООН.

Президент США Дональд Трамп вже неодноразово заявляв, що США вийдуть з міжнародної ядерної угоди з Іраном.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

За Україну в НАТО та проти миротворців: що думає про нас новий ключовий радник Трампа

Політик, якому байдужі звичаї та правила; дипломат, здатний на грубість та недипломатичність; екс-посол, кар’єру якого намагалися заблокувати понад сотню інших послів – все це про нього. Та можна говорити напевно: із цим призначенням Білий дім відійшов на крок далі від Росії...

National Post

Яструб без комплексів: хто став радником Дональда Трампа з нацбезпеки

Болтон відомий як безкомпромісний "яструб". У своїх численних публікаціях та коментарях він заявляв, що військовий напад "на випередження" буде, ймовірно, єдиним способом запобігти тому, щоби Північна Корея отримала здатність до нападу на Сполучені Штати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter