Угорщина розлючена заявою румунського прем’єра про "повішання нацменшин"

П'ятниця, 12 січня 2018, 14:19
Версія для друку Коментарі

Між Угорщиною та Румунією розгорівся дипломатичний скандал через гостре висловлювання румунського прем’єра Міхая Тудосе про автономістські зусилля угорської меншини в Румунії.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав провокативними та абсолютно неприйнятними коментарі Тудосе і викликав у п’ятницю вранці румунського посла в Будапешті, повідомляє сайт угорського уряду.

Угорщину розлютило висловлювання Тудосе про автономістські прагнення секеїв, яке він озвучив в ефірі Realitatea TV у середу, повідомляє Associated Press. Румунський прем'єр заявив, "якщо секейський прапор повішають на інституціях краю, вони усі (представники нацменшин. – Ред.) висітимуть поруч із прапором".

У понеділок, 8 січня, політичні лідери румунських угорців схвалили заяву з вимогою територіальної автономії для Секейського краю і особливого статусу для регіону Парціум.

Румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни.

В Угорщині слова Тудосе сприйняли як пряму погрозу убивства представників нацменшини.

На прес-конференції у п’ятницю Сійярто розкритикував румунського главу уряду, заявивши, що Угорщина завжди намагалась будувати в інтересах угорської меншини в Румунії "угорсько-румунські відносини на основі взаємної довіри". Натомість слова румунського пем'єра показують "абсолютно ганебне нехтування Європою, європейських цінностей і норм XXI століття".

"Немає сумніву, що останні ремарки румунського прем'єра містять пряму погрозу страти етнічної спільноти та її представників і є повністю неприйнятними", - заявив Сійярто, додавши, що румунський уряд повинен негайно врегулювати ситуацію. 

За словами Сійярто, румунський посол намагався пояснити, що ця заява була "лінгвістичним непорозумінням".

Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тисяч секеїв у східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

За Україну в НАТО та проти миротворців: що думає про нас новий ключовий радник Трампа

Політик, якому байдужі звичаї та правила; дипломат, здатний на грубість та недипломатичність; екс-посол, кар’єру якого намагалися заблокувати понад сотню інших послів – все це про нього. Та можна говорити напевно: із цим призначенням Білий дім відійшов на крок далі від Росії...

National Post

Яструб без комплексів: хто став радником Дональда Трампа з нацбезпеки

Болтон відомий як безкомпромісний "яструб". У своїх численних публікаціях та коментарях він заявляв, що військовий напад "на випередження" буде, ймовірно, єдиним способом запобігти тому, щоби Північна Корея отримала здатність до нападу на Сполучені Штати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter