Фальшивий сигнал тривоги про ракетну атаку призвів до паніки на Гаваях

Неділя, 14 січня 2018, 13:43
Версія для друку Коментарі

Мешканці і гості Гаваїв не на жарт перелякалися, коли отримали сигнал про ракетну атаку на острови.

Про це повідомляє BBC.

Зранку у суботу мешканці Гаваїв отримали на телефони повідомлення з сигналом тривоги наступного змісту: "Загроза з боку балістичної ракети, що прямує до Гаваїв. Негайно шукайте укриття. Це не навчання".

 

Повідомлення спричинило паніку і напади істерики у багатьох гавайців. Дехто сприйняв сигнал тривоги по-філософськи, стверджуючи, що споглядання краси Гаваїв – не найгірший спосіб померти.

Пізніше з’ясувалося, що повідомлення було помилково надіслано працівником Агентства кризового управління Гаваїв, що під час рутинної процедури передачі зміни "натиснув не на ту кнопку".

Текст повідомлення у системі оповіщення електронною поштою був змінений через 18 хвилин, на мобільні телефони відкориговане повідомлення розіслали лише через 38 хвилин.

 "Мені шкода за біль і плутанину, спричинені інцидентом. Я теж дуже засмучений через це" - сказав губернатор штату Девід Іге.

Свої вибачення принесло і керівництво надзвичайних служб Гаваїв.

В той же час президента США Дональда Трампа, який у момент інциденту грав у гольф, накрило хвилею критики через брак реакції чи коментарів.

У Білому ж домі розповіли, що Трампу повідомили про сигнал тривоги, назвавши його "навчаннями у штаті".

Варто зазначити, що Гаваї є одним з найближчих до північної Кореї американських штатів. Саме тому тут встановлено систему  оповіщення щодо ракетних ударів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter