До Молдови не пустили українського експерта з моніторингу російської пропаганди

Середа, 17 січня 2018, 13:24
Версія для друку Коментарі

Прикордонники Молдови не пустили в країну українського журналіста та медіа-експерта з моніторингу російської пропаганди Романа Шутова.

Про це Шутов, який є програмним директором організації з моніторингу ЗМІ Detector Media, повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, він на запрошення посольства США в Молдові летів в Кишинів для проведення тренінгу для журналістів.

"На контролі мене відразу відводять в кабінет - ну тут мене завжди допитують, я, мабуть, у них в списках. Розмова хвилин 15, в деталях, фотографують програму; чекаю чотири години і отримую відмову з приводом, що я не обґрунтував мету візиту. Ні програма заходу, ні запрошення посольства, ні активна присутність молдовського партнера в офісі сек'юріті аеропорту не послужили "обґрунтуванням", - написав Шутов. 

Журналіст зазначив, що опротестувати таке рішення не вдалося ні йому, ні його молдовським партнерам.

"Партнеру відразу показали пальцем наверх. На моє заперечення, що це брехня й вони це знають, мені відповіли в стилі "ми лише передаємо вам рішення, прийняте не нами". Протокол замість мене підписали двоє "свідків" і все", - написав він.

Про проблеми з в'їздом у Молдову 16 січня також повідомив білоруський журналіст "Радіо Свобода" Франак Вячорка.

"Моя перша поїздка в ролі віце-президента Digital Communication Network почалася із затримання в кишинівському аеропорту. Просидів 1,5 години в холодній кімнаті в очікуванні "рішення зверху", прикордонників насторожив білоруський паспорт та журналістське посвідчення, пішли радитися з високим начальством.

А коли сказав, що працюю на "Радіо Свобода", так взагалі запанікували. Нарешті пропустили, заборонили відвідувати Придністров'я і займатися репортерською діяльністю. А пов'язано це було з новим законом проти пропаганди, зараз в Молдові виловлюють російських агентів, до яких зарахували, мабуть, і мене", - написав білоруський журналіст на своїй сторінці у Facebook.

Раніше повідомлялося, що прикордонна поліція Молдови відмовила у в'їзді в країну телеведучій російського телеканалу НТВ Іраді Зейналовій, яка мала взяти інтерв'ю у президента країни Ігоря Додона.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter