Президент Болгарії наклав вето на антикорупційний закон

Вівторок, 02 січня 2018, 14:09
Версія для друку Коментарі

Президент Болгарії Румен Радев у вівторок наклав вето на законопроект про боротьбу з корупцією, прийнятий парламентом в грудні, заявивши, що законопроект не дозволить ефективно розслідувати корупційні схеми.

Як повідомляє Reuters, Радев пішов на цей крок лише через день після того, як Болгарія, найбідніша і найкорумпованіша країна Європейського Союзу, прийняла піврічне головування у ЄС.

Болгарія здійснила незначні кроки у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, а Європейська комісія неодноразово дорікала чорноморській країні за те, що вона не притягала до відповідальності і не карала вірогідно корумпованих чиновників.

Згідно із законом, схваленим парламентом два тижні тому, створюється спеціальний підрозділ по боротьбі з корупцією, призначений для розслідування справ щодо високопосадовців.

"Я вважаю, що прийнятий закон не тільки не створює адекватної правової основи для боротьби з корупцією, але навіть буде ускладнювати її", - аргументував своє вето Радев.

Експерти раніше критикували законопроект через те, що члени нового підрозділу мали обиратись парламентом і таким чином не мали б повної не залежності та могли використовуватися тими, хто при владі переслідує своїх опонентів. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.

Денис Колесник, для Європейської правди

Пропаганду забанять у Google: Франція готує новий закон для протидії фейкам на виборах

Новий закон дозволяє ухвалювати рішення про видалення сайту з пошукових систем або вилучення окремого контенту. Зважаючи на необхідність швидко реагувати під час виборчої кампанії, суддя матиме не більше 48 годин для ухвалення такого рішення...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter