Президент Болгарії наклав вето на антикорупційний закон

Вівторок, 02 січня 2018, 14:09
Версія для друку Коментарі

Президент Болгарії Румен Радев у вівторок наклав вето на законопроект про боротьбу з корупцією, прийнятий парламентом в грудні, заявивши, що законопроект не дозволить ефективно розслідувати корупційні схеми.

Як повідомляє Reuters, Радев пішов на цей крок лише через день після того, як Болгарія, найбідніша і найкорумпованіша країна Європейського Союзу, прийняла піврічне головування у ЄС.

Болгарія здійснила незначні кроки у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, а Європейська комісія неодноразово дорікала чорноморській країні за те, що вона не притягала до відповідальності і не карала вірогідно корумпованих чиновників.

Згідно із законом, схваленим парламентом два тижні тому, створюється спеціальний підрозділ по боротьбі з корупцією, призначений для розслідування справ щодо високопосадовців.

"Я вважаю, що прийнятий закон не тільки не створює адекватної правової основи для боротьби з корупцією, але навіть буде ускладнювати її", - аргументував своє вето Радев.

Експерти раніше критикували законопроект через те, що члени нового підрозділу мали обиратись парламентом і таким чином не мали б повної не залежності та могли використовуватися тими, хто при владі переслідує своїх опонентів. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міжнародний валютний фонд

Що вимагає МВФ: повний текст листа з Вашингтона на Банкову

Тональність листа – доволі жорстка, як для МВФ. На думку Фонду, президентський проект порушує зобов’язання України за чинною програмою співпраці, а також суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії – попри багаторазові заяви з Банкової про те, що поради враховані...

Юрій Панченко, Європейська правда, Прага-Київ

Крок до поразки Земана: хто здатен скинути проросійського президента Чехії

"Їржі Драгош чудово розуміє, що на сході України йде російська агресія. Відповідно, він не підтримуватиме скасування санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності України, включаючи анексований Крим... Він вітає європейський вибір України – ваша країна має отримати перспективи членства як у ЄС, так і в НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter