ЄС може прив’язати фінансування Польщі до стану верховенства права – ЗМІ

Понеділок, 22 січня 2018, 11:16
Версія для друку Коментарі

Єврокомісія підготує механізм, який пов’яже фонди ЄС з функціонуванням ефективного і незалежного судочинства.

Про це повідомляє Rzeczpospolita.

У травні Єврокомісія представить проект багаторічного бюджету після 2020 року. Перша дискусія на цю тему на рівні єврокомісарів уже відбулася, і всі вони підтримали ідею пов’язати видатки в рамках так званих горизонтальних політик ЄС зі станом верховенства права.

Враховуючи різне розуміння верховенства права, у ЄК вирішили розробити більш вузький механізм, який ставить виділення коштів в залежність від "ефективного і незалежного виміру справедливості".

"Критерії повинні бути точними, ми не можемо піддаватися ризику нечітких інтерпретацій. Ці критерії будуть представлені під час головування Австрії. Заради їх розробки ЄК звернеться до юристів, експертів", - розповіла єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова.

Головування Австрії в Раді ЄС припадає на другу половину року.

Раніше в Єврокомісії заявляли, що не хочуть карати Польщу фінансово за порушення принципу верховенства права.

Нагадаємо, у грудні Єврокомісія вирішила ініціювати так званий процес статті 7 проти Польщі з приводу судової реформи в країні, що може призвести до призупинення права голосу Польщі в ЄС.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter