ЄС закликає Іран поважати свободу зібрань та думки громадян

Середа, 03 січня 2018, 11:06
Версія для друку Коментарі

Європейський Союз уважно стежить за поточними демонстраціями в Ірані, зростанням насильства та неприпустимою втратою людських життів.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС із закордонних справ Федеріки Могеріні.

"Для ЄС права людини завжди були основною проблемою в наших стосунках з Іраном. Мирна демонстрація та свобода вираження поглядів є основними правами, які застосовуються до кожної країни, і Іран не є винятком", - йдеться у заяві.

Могеріні наголосила, що в ЄС очікують, що всі сторони утримаються від насильства та гарантують право на свободу вираження думки. "Європейський Союз буде продовжувати стежити за ситуацією", - додала вона.

Нагадаємо, протести охопили Іран наприкінці минулого року. Спочатку вони були спрямовані проти економічної політики і зростання цін, потім учасники акцій почали висловлювати невдоволення урядом країни та духовним керівництвом.

Щонайменше 20 осіб загинули під час заворушень, у тому числі протестувальники і співробітник іранських сил безпеки.

Детальніше про передумови, можливі причини та наслідки читайте у експертній колонці "Газ, наркотики та обурення молоді: що стоїть за "початком революції" в Ірані". 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.

Денис Колесник, для Європейської правди

Пропаганду забанять у Google: Франція готує новий закон для протидії фейкам на виборах

Новий закон дозволяє ухвалювати рішення про видалення сайту з пошукових систем або вилучення окремого контенту. Зважаючи на необхідність швидко реагувати під час виборчої кампанії, суддя матиме не більше 48 годин для ухвалення такого рішення...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter