Норвегія призупинила експорт зброї до ОАЕ через конфлікт в Ємені

Середа, 03 січня 2018, 16:11
Версія для друку Коментарі

Норвегія призупинила експорт боєприпасів і зброї в Об'єднані Арабські Емірати на основі оцінки ситуації в Ємені, де коаліція, очолювана Саудівською Аравією, включаючи ОАЕ, веде боротьбу з повстанцями-шиїтами.

Про це повідомляє The Associated Press.

Міністр закордонних справ Іне Еріксен Сорейде заявила, що у неї немає інформації про те, що будь-яке норвезьке озброєння використовувалося в Ємені, але "існує велика заклопотаність" у зв'язку з гуманітарною кризою.

У вівторок норвезька газета Verdens Gang опублікувала відеоролик з боку єменських повстанців, в яких вони стверджують, що захопили "розвідувальний підводний апарат США".

Норвезька газета заявила, що це автономний підводний апарат REMUS 600, вироблений норвезькою групою Kongsberg. Ні коаліція, ні норвезька компанія не робили ніяких заяв. Також незрозуміло, коли підводний апарат був захоплений.

Еріксен Сорейде сказала, що Норвегія дозволила продаж зброї і боєприпасів в ОАЕ з 2010 року. Рішення про призупинення продажів було прийнято 19 грудня і оголошено в середу.

Експорт норвезьких боєприпасів та іншої військової техніки в ОАЕ в 2016 році склав більше 100 мільйонів крон ($12,3 млн).

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міжнародний валютний фонд

Що вимагає МВФ: повний текст листа з Вашингтона на Банкову

Тональність листа – доволі жорстка, як для МВФ. На думку Фонду, президентський проект порушує зобов’язання України за чинною програмою співпраці, а також суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії – попри багаторазові заяви з Банкової про те, що поради враховані...

Юрій Панченко, Європейська правда, Прага-Київ

Крок до поразки Земана: хто здатен скинути проросійського президента Чехії

"Їржі Драгош чудово розуміє, що на сході України йде російська агресія. Відповідно, він не підтримуватиме скасування санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності України, включаючи анексований Крим... Він вітає європейський вибір України – ваша країна має отримати перспективи членства як у ЄС, так і в НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter