Посол в ООН розповів, за яких умов може початися війна навколо КНДР

Вівторок, 09 січня 2018, 10:39
Версія для друку Коментарі

Військова операція проти Північної Кореї може розпочатися у разі радіоактивного зараження території Японії чи Росії внаслідок ядерних випробувань Пхеньяна.

Про це сказав посол України в ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю "Європейській правді".

"Точкою неповернення не просто може, а стане, якщо під час одного з чергових випробувань балістична ракета впаде, наприклад, на територію Японії", - сказав Єльченко.

В той же час він зазначив, що Північна Корея навряд чи колись застосує ядерну зброю. "Мені здається, що погрози КНДР спрямовані перш за все на внутрішню аудиторію. Коли країна в такому жахливому стані, тільки зовнішній ворог може консолідувати народ і владу", - сказав посол.

Єльченко наголосив, що проти КНДР також навряд чи хтось наважиться завдати ядерного удару.

"Існують десятки й сотні інших засобів, як цю країну стримати, не застосовуючи ядерної зброї, адже наслідки такого застосування підуть далеко за межі КНДР. Не забувайте, що сусідами цієї країни є Китай і РФ, ядерні держави, і на це будуть зважати", - додав він.

Нагадаємо, Європейський Союз в рамках виконання резолюції Ради Безпеки ООН розширив санкції проти КНДР.

Загалом, до санкційного списку включено 79 осіб та 54 організації відповідно до вимог Радбезу ООН. Ще 41 особа та 10 організацій були додатково включені в нього за ініціативою ЄС.

Детальніше читайте в інтерв'ю Володимира Єльченка на сайті ЄвроПравди: "Посол України в ООН: У питанні миротворців на Донбасі є "червоні лінії", які ніхто ніколи не перейде".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter