Словаччина вважає дискримінуючим план Австрії скоротити дитячі виплати за кордоном

Вівторок, 09 січня 2018, 17:10
Версія для друку Коментарі

Словаччина розкритикувала плани Австрії зі скорочення виплат допомоги для дітей, які проживають за кордоном, заявивши, що цей крок може дискримінувати словаків.

Про це повідомляє Reuters.

Минулого тижня австрійська правляча коаліція у складі консерваторів і ультраправих оприлюднила плани щодо скорочення виплат у розмірі  від 114 євро на місяць для дитини, що живе за кордоном.

Австрія межує з вісьмома країнами, включаючи Чехію, Словаччину, Угорщину і Словенію, де заробітна плата значно нижча, ніж у австрійців. Східні європейці складають значну частину робочої сили в Австрії у таких секторах, як охорона здоров'я та будівництво.

Виступаючи на прес-конференції в Братиславі у вівторок міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок закликав Австрію дотримуватися принципу недискримінації.

"Наші громадяни, які працюють в Австрії і працевлаштовані там юридично, сплачують внески в австрійські фонди, тому ми очікуємо, що вони отримають відповідні вигоди від цих коштів", - сказав Корчок.

Глава МЗС Австрії Карін Кнайссль заявила, що Австрія прагнутиме змін на європейському рівні, так щоб виплати для дітей здійснювались у відповідності до стандартів життя, добробуту і купівельної спроможності в кожній країні.

"Ми, дипломати, погодилися, що ми повинні відчинити двері міністрам (із соціальних питань. – Ред.) для обговорення цього питання", - сказала вона.

У 2016 році Австрія перерахувала 273 млн євро до країн ЄС і країн Європейської економічної зони у вигляді виплати допомоги для 132 тисяч дітей. Європейська комісія в минулому році критикувала Німеччину за аналогічний план по скороченню допомоги для дітей, від якого Німеччина пізніше відмовилась. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter