Прем'єр Туреччини: Греція не повинна диктувати назву для Македонії

Понеділок, 12 лютого 2018, 16:01
Версія для друку Коментарі

Прем'єр-міністр Туреччини вважає, що Греція не повинна диктувати, якою саме має бути офіційна назва Македонії.

Про це повідомляє The Associated Press.

Виступаючи на спільній конференції з прем'єр-міністром Македонії Зораном Заєвим, Біналі Йилдирим заявив: "Це неправильно для іншої країни визначити ім'я (другої) країни".

Однак прем'єр-міністр Туреччини сподівається на те, що дві сусідні країни зможуть врегулювати свою суперечку "по-дружньому".

Прем'єр Македонії заявив, що найкращим рішенням буде те, яке прокладе шлях для Македонії до членства в НАТО та Європейському Союзі.

Раніше повідомлялося, що Македонія готова додати географічне уточнення до назви своєї країни, щоб вирішити суперечку з Грецією, яка перешкоджає її вступу до Європейського Союзу та НАТО. Окрім того, уряд країни повідомив про намір перейменувати аеропорт у Скоп'є та національне шосе.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter