Турецькі кораблі четвертий день блокують бурове судно біля Кіпру

Понеділок, 12 лютого 2018, 19:23
Версія для друку Коментарі

Турецькі військові кораблі четвертий день продовжують блокувати біля берегів Кіпру бурове судно італійської компанії ENI, яке повинне здійснити розвідку газових родовищ.

Про це у понеділок заявили в уряді Кіпру, повідомляє Associated Press.

Прес-секретар уряду Нікос Хрістодулідес повідомив у ефірі державного телеканалу RIK, що судно залишається на якорі за 30 миль (50 кілометрів) від мети буріння біля південно-східного узбережжя острова.

За його словами, Кіпр та компанія ENI зосереджені на забезпеченні того, щоб буріння відбулося за планом.

Хрістодулідес також зазначив, що турецькі військові кораблі перешкодили іншим торговим судам наблизитися до області буріння, посилаючись на проведення військових маневрів.

 У п’ятницю турецькі військові кораблі заблокували бурове судно ENI Saipem 12000 біля берегів Кіпру.  Судно прямувало на південний схід острова для буріння розвідувальної свердловини,  де ENI має ліцензію на пошук вуглеводнів.

У відповідь Міністерство закордонних справ Туреччини розкритикувало Кіпр за "односторонню" розвідку газових родовищ у морі. Туреччина виступає проти буріння, заявляючи, що це порушує права турків-кіпріотів на природні ресурси Кіпру.

ЄС закликав Туреччину не ставити під загрозу добросусідські відносини з державами членами у зв’язку з блокуванням судна біля Кіпру.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter