Вісім країн НАТО витратять 2% ВВП на оборону цього року

Вівторок, 13 лютого 2018, 13:42
Версія для друку Коментарі

У НАТО очікують, що у поточному році вісім країн-членів витрачатимуть 2% від свого ВВП на оборону.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"У 2014 році тільки три країни витрачали 2% ВВП або більше на оборону. Цього року ми очікуємо, що вісім союзників досягнуть цього показника. До 2024 року ми очікуємо, що таких країн буде вже 15", - сказав Столтенберг.

Він повідомив, що європейські союзники та Канада інвестували більше $19 мільярдів у військове обладнання за останні три роки.

Очікується, що до 2024 року 22 союзники інвестують 20% або більше своїх оборонних бюджетів на на основні можливості, що є основоположним принципом НАТО.

"Після багатьох років скорочення, починаючи з 2014 року ми спостерігаємо три роки збільшення оборонних витрат серед європейських союзників та Канади", - зазначив Столтенберг.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter