Парламентські вибори в Монако: перемогла партія, яка проти асоціації з ЄС

Вівторок, 13 лютого 2018, 14:15
Версія для друку Коментарі

У князівстві Монако 11 лютого пройшли вибори до Національної ради, місцевого однопалатного парламенту, на яких перемогу здобула партія "Primo" ("Пріоритет Монако!"), що виступає проти можливого підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це повідомляє Francetvinfo.fr.

За підсумками виборів, створена у 2017 році партія "Primo" матиме у парламенті 21 місце з 24.

Ще перед голосуванням лідер партії Стефан Валері заявляв, що має намір боротися проти будь-якої угоди, яка завдасть шкоди Монако, зокрема, виступатиме проти можливої угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Валері обіцяв боротися за те, щоб громадяни Монако мали пріоритет при отриманні роботи та соціальних послуг.

Як повідомляє Hellomonaco, участь у голосуванні взяли 5097 осіб. Таким чином, явка склала 70,35% (74.4% у 2013 році).

Стефан Валері був президентом Національної ради двічі: у 2003 та 2008 роках. У 2010 році він також був міністром охорони здоров'я і соціальних питань.

Нагадаємо, що згідно з Конституціїєю Монако, виконавчою владою наділений князь, який вибирає державного міністра, щоб той очолив уряд.

Національна рада (парламент) має меншу силу, ніж її аналог у Франції. Роль парламенту полягає в тому, щоб обговорювати і голосувати за закони, представлені урядом, голосувати за національний бюджет та здійснювати ратифікацію міжнародних договорів, однак він не має повноважень ініціювати або змінити законодавство. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter