Афіни та Скоп'є погодилися продовжити переговори щодо назви Македонії

Середа, 14 лютого 2018, 10:35
Версія для друку Коментарі

Міністри закордонних справ Греції та Македонії оприлюднили спільну заяву, де йдеться про зобов'язання продовжити переговори, спрямовані на врегулювання давнього спору щодо назви Колишньої Югославської Республіки Македонія (КЮРМ).

Про це повідомляє Ekathimerini.

"Після конструктивної зустрічі в рамках зусиль, щоб знайти взаємоприйнятне рішення щодо назви (Македонії - Ред.), міністри закордонних справ домовилися продовжувати свої зусилля під егідою ООН", - йдеться у спільній заяві.

Зазначається, що грецька сторона хоче продовження переговорів зі Скоп'є, щоб дві країни змогли узгодити текст угоди по врегулюванню суперечки.

Очікується, що міністри двох країн зустрінуться "на полях" неформальної зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу в Софії, Болгарія, 15 та 16 лютого.

Раніше повідомлялося, що Македонія готова додати географічне уточнення до назви своєї країни, щоб вирішити суперечку з Грецією, яка перешкоджає її вступу до Європейського Союзу та НАТО. Окрім того, уряд країни повідомив про намір перейменувати аеропорт у Скоп'є та національне шосе.

Президент Греції Прокопіс Павлопулос заявив, що Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ) повинна змінити свою Конституцію, якщо вона хоче врегулювання суперечки з Грецією навколо назви країни.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter