У Швейцарії пересадили 80-річний клен, який ріс на шляху нової траси

Середа, 14 лютого 2018, 12:57
фото
Версія для друку Коментарі

У Швейцарії громадяни домоглися пересадки 80-річного дерева, яке росло на шляху проведення нової трамвайної колії.

Про це повідомляє Swissinfo.

Жителі передмістя Цюриха Шлірен вирішили не спилювати старовинний клен, а пересадити його у інше місце.

"Для країни це стало справжньою прем'єрою. Будинки тут з місця на місце пересували, але пересадити клен двадцятиметрової висоти?", - пише видання.

 фото: NZZ

Діаметр крони клена – 18 метрів, вага дерева – 90 тонн. Зважаючи на розміри дерева, для операції з пересадки було найнято спеціальну фірму з Люцерна. Компанія спеціалізується на роботі з зеленими насадженнями та має необхідне обладнання включаючи два крани і спеціальний навантажувач.

 фото: NZZ
 фото: NZZ

На порятунку дерева наполягли жителі Шлірена. Для цього під відповідною петицією вони зібрали 4 700 підписів. Підготовка до процедури пересадки зайняла тиждень.

На пересадку дерева у сусідній парк пішли 120 тисяч франків. Сума включала приватні пожертви та внески з бюджетів міста і швейцарської залізниці.

Дерева такого розміру відіграють важливу роль в рамках місцевої екосистеми: щоб замінити клен, треба було б висадити 2 тисяч молодих саджанців. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter