Турки-кіпріоти не дозволять грецькій стороні розвідку газових родовищ біля Кіпру

Понеділок, 19 лютого 2018, 16:24
Версія для друку Коментарі

Адміністрація турків-кіпріотів не дозволить грекам-кіпріотам без згоди продовжувати розвідку газових родовищ в Середземному морі.

Про це заявив міністр закордонних справ та віце-прем'єр-міністр турків-кіпріотів Кудрет Озерсей, передає Hurriyet Daily News.

"Вони не можуть продовжувати (розвідку газових родовищ - Ред.), поки питання Кіпру не буде вирішено, або, якщо це неможливо, без досягнення домовленості з кіпрсько-турецькою стороною", - сказав Озерсей.

Він нагадав, що турки-кіпріоти мають такі ж права щодо природних ресурсів.

"З одного боку, вони (греки-кіпріоти) визнають, що ми також володіємо цим багатством, але, з іншого боку, вони хочуть спробувати продовжувати йти цим шляхом, ігноруючи нас. Це суперечить міжнародному праву та поняттю справедливості. Якщо ви визнаєте існування чиїхось прав, то ви повинні діяти відповідним чином", - сказав він.

"З одного боку, ці ресурси належать також і нам. Тому, перш ніж робити які-небудь дії щодо цих ресурсів, ви повинні отримати згоду громади турків-кіпріотів та сприяти вирішенню їхніх проблем", - додав він.

Нагадаємо, 11 лютого турецькі військові кораблі заблокували у Середземному морі бурову установку італійської енергетичної фірми ENI, яка мала розпочати роботи із пошуку газу біля берегів Кіпру.  

Міністерство закордонних справ Туреччини розкритикувало Кіпр за "односторонню" розвідку газових родовищ у морі. Туреччина виступає проти буріння, заявляючи, що це порушує права турків-кіпріотів на природні ресурси Кіпру.

ЄС закликав Туреччину не ставити під загрозу добросусідські відносини з державами членами у зв’язку з блокуванням судна біля Кіпру.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Помста до Венеції доведе: Порошенко та ВР створюють нову проблему у відносинах з Європою

Києву достатньо просто затягнути час: наступний пленарний тиждень буде останнім перед тим, як спливе термін декларування. Це створить для України і особисто для Порошенка низку проблем у відносинах з Євросоюзом та США. Хоча у Києва є аргумент на свою користь...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter