Корсика закликала уряд Франції до діалогу про ширшу автономію

П'ятниця, 02 лютого 2018, 09:59
Версія для друку Коментарі

Глава виконавчої ради Корсики Жіль Сімеоні закликав президента Еммануеля Макрона до діалогу щодо ширшої автономії острова, в іншому разі існує ризик спалаху насильства.

Про це повідомляє Reuters.

Протягом чотирьох десятиліть групи, що підтримували незалежність Корсики, здійснили тисячі нападів на поліцейські відділки та будинки для відпочинку, перш ніж скласти зброю у 2014 році.

"У 1980-х і 1990-х роках, коли націоналістичний рух представляв лише меншість і був насильницьким, і лівий, і правий уряди вели переговори з чоловіками в балаклавах... але сьогодні, коли ми представляємо більшість і говоримо, що іншого шляху, окрім демократії, немає, уряд не хоче зрушати з місця", - сказав Сімеоні.

В грудні корсиканські націоналісти, очолювані Сімеоні, здобули перемогу на виборах, вимагаючи ширшої автономії. Вони домагаються офіційного статусу корсиканської мови та права блокувати покупку нерухомості нерезидентами.

Уряд Франції заявив, що є відкритим до деяких змін у його відносинах з Корсикою, в той же час відкинувши найбільш символічні  вимоги, такі як мовне питання. Це обурило націоналістичних лідерів, які закликали корсиканців приєднатися до маршу протесту в суботу напередодні візиту Макрона на острів.

Сімеоні, який особисто відкидає насильство, закликав надати політичні та економічні можливості для корсиканців, щоб уникнути політичного насильства та розгулу злочинності.  

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter