Посол України в НАТО: угорські партнери перейшли межу

Вівторок, 20 лютого 2018, 15:53
Версія для друку Коментарі

Уряд Угорщини перейшов межу, заблокувавши проведення засідання Комісії Україна-НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

Про це сказав посол України в НАТО Вадим Пристайко в інтерв'ю "Сегодня".

"Чесно кажучи, угорський міністр не повинен був коментувати, що роблять українці, хоч і угорського походження. Вони можуть допомагати (я підозрюю, що так це і є), направляти, писати за них заяви... Але ми ж (Україна. - Ред.) не виступаємо на захист української громади проти уряду в якійсь країні? Більш того, не блокуємо нічого на міжнародній арені. Тому все-таки є межа, яку угорські партнери перейшли", - сказав Пристайко.

Посол також зазначив, що угорські політики навряд чи забудуть про мовне питання після парламентських виборів, які відбудуться 8 квітня.

"Є така аналогія з куркою, яка несе золоті яйця: якщо угорське суспільство настільки радикалізоване зараз і Україна це ворог, який, на їхню думку, утискає по спільній з ними національності і т.д. українців, і це приносить їм голоси, навіщо їм від цього відмовлятися в майбутньому?" - сказав він.

Нагадаємо, Будапешт блокує вже друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

У НАТО сподіваються, що Угорщина та Україна домовляться щодо мовного закону, через який Будапешт блокує зустрічі Києва у Північноатлантичному альянсі.

Читайте також: "Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО".

 
ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter