Глава МЗС Данії: Антикорупційний суд – ключове завдання України

Вівторок, 20 лютого 2018, 16:06
Версія для друку Коментарі

Україна повинна якнайшвидше запустити роботу Антикорупційного суду, який стане ключовою ланкою у роботі антикорупційних інституцій.

Про це сказав глава МЗС Данії Андерс Самуельсен під час виступу у Києві на конференції "Міжнародна зустріч високого рівня з питань реформ в Україні".

"Заснування Антикорупційного суду – ключове завдання. Воно завершить антикорупційні зміни і забезпечить, щоб всі антикорупційні інституції могли працювати спільно, даючи видимі результати у боротьбі з корупцією", - сказав Самуельсен.

Він підкреслив, що необхідно продовжувати шлях реформ і забезпечувати їх незворотність.

"Найбільш важливою буде боротьба між новою та старою Україною. Якщо корупцію не вдасться побороти, Україна не зможе забезпечити інвестиції, робочі місця і добитися довіри ні у партнерів, ні у власного народу", - додав він.

Міністр додав, що Данія очолює велику антикорупційну програму в Україні і підтримує такі реформи, як децентралізація.

"Кожну із цих реформ – пенсійну, освітню - буде непросто втілити. Ми підтримуємо реформи і сподіваємося на їхнє продовження. Україна вже здійснила дуже важливі кроки у трансформації на євроінтегроване суспільство. Ті, хто каже, що в Україні нічого не змінилося, помиляються. Але для досягнення запланованого успіху ще багато чого треба зробити", - сказав Самуельсен.

Нагадаємо, МВФ заявив, що проект Петра Порошенка про антикорупційний суд суперечить зобов’язанням України.

Згодом в МВФ ще раз нагадали, що президентський законопроект про створення Антикорупційного суду не відповідає умовам програми Міжнародного валютного фонду.

Світовий банк теж висунув свої вимоги, попередивши, що на кону $800 млн.

У ЄС нагадали, що створення АКС у відповідності до зобов’язань України необхідне також для виконання безвізових вимог.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter