Польща програла Єврокомісії у Суді ЄС справу щодо якості повітря

Четвер, 22 лютого 2018, 11:22
Версія для друку Коментарі

Польща порушила директиви ЄС щодо якості повітря через перевищення одразу у кількох зонах норм забрудненості повітря.

Відповідне рішення прийняв Суд ЄС.

Єврокомісія в червні 2016 року подала до Суду ЄС скаргу, в якій звинуватила Польщу у відсутності ефективних дій з метою захисту якості повітря.

Суд ЄС визнав, що Польща систематично, від 2007 року, не дотримувалася денних і річних допустимих норм часток пилу PM10 (діаметром 10 мікрометрів) у повітрі.

Крім того, Суд встановив неправильне застосування директиви ЄС про якість повітря, яка передбачає в найкоротший термін розробляти програми охорони повітря, якщо забрудненість перевищує норму.

Наразі Польщі не загрожує покарання за порушення норм ЄС, однак якщо країна не поліпшить якість повітря, то Єврокомісія може вимагати запровадження щоденних фінансових санкцій до кількох сотень тисяч євро. Однак це питання двох-чотирьох років.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter