Шведська розвідка попередила про можливе іноземне втручання у майбутні вибори

Четвер, 22 лютого 2018, 17:34
Версія для друку Коментарі

Спецслужба Швеції попередила, що "зовнішні сили" можуть спробувати втрутитися в майбутні загальні вибори у скандинавській країні.

Про це повідомляє AFP.

"Не можна виключати того, що деякі іноземні держави скористаються шведською виборчою кампанією, щоб посилити конфлікти у шведському суспільстві та спробувати послабити демократичну систему", - сказав глава Шведської Служби безпеки (Sapo) Андерс Торнберг.

"Російське шпигунство становить найбільшу загрозу безпеці" Швеції, яка не є членом НАТО, - застерегли у спецслужбі, зазначивши, що третина російських дипломатів у країні є шпигунами.

Тим не менш, Шведська Служба безпеки, яка відповідальна за вирішення проблем шпигунства і тероризму, заявила у своєму щорічному звіті, що на "надійну та децентралізовану" шведську виборчу систему важко вплинути.

Як відомо, прем'єр-міністр країни Стефан Левен заявив у січні на конференції з безпеки про створення нового органу для захисту громадян від "зовнішнього впливу" на загальних виборах 9 вересня.

Він також заявив, що Росія може спробувати вплинути на вибори у Швеції через інформаційні ресурси, тому уряд включив кібератаки у список з восьми головних загроз для безпеки.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter