МЗС Латвії заборонив в'їзд 49 фігурантам "списку Магнітського"

Четвер, 22 лютого 2018, 19:41
Версія для друку Коментарі

Міністерство закордонних справ Латвії заборонило в'їзд в країну 49 іноземцям, внесеним у так званий "список Магнітського".

Про це глава МЗС Едгар Ринкевич повідомив в Twitter.

"Виконуючи рішення Сейму і ґрунтуючись на законі про імміграцію, я заборонив 49 людям в'їзд на територію Латвії, посилаючи чіткий сигнал про те, що права людини мають значення", - написав Рінкевич.

Раніше Рінкевич припускав, що якщо Латвія введе санкції стосовно фігурантів "списку Магнітського", то можна очікувати відповідних кроків з боку Росії.

За його словами, "список Магнітського" є політичним, тому особи, проти яких ввели санкції, не зможуть їх оскаржити.

Нагадаємо, Сейм Латвії 8 лютого схвалив введення санкцій проти фігурантів так званого "списку Магнітського".

Згідно з основними положеннями документу, в країну забороняють в'їзд іноземцям, пов'язаним з великомасштабною корупцією, відмиванням грошей або порушеннями прав людини.

"Закон Магнітського" отримав свою назву за ім'ям загиблого в 2009 році в російській в'язниці юриста Сергія Магнітського.

Він розкрив фінансові махінації російських посадових осіб і громадян, в результаті яких було присвоєно 260 млн доларів з грошей платників податків. Магнітський був затриманий, провів 358 днів в ув'язненні і був підданий тортурам, а потім помер у в'язниці.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Помста до Венеції доведе: Порошенко та ВР створюють нову проблему у відносинах з Європою

Києву достатньо просто затягнути час: наступний пленарний тиждень буде останнім перед тим, як спливе термін декларування. Це створить для України і особисто для Порошенка низку проблем у відносинах з Євросоюзом та США. Хоча у Києва є аргумент на свою користь...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter