ЄС хоче прийняти Сербію і Чорногорію в 2025 році - ЗМІ

Понеділок, 05 лютого 2018, 10:08
Версія для друку Коментарі

Сербія і Чорногорія можуть приєднатися до Європейського Союзу в 2025 році.

Про це йдеться у новому стратегічному документі Єврокомісії щодо балканських країн, який представлять у Брюсселі 6 лютого, повідомляє Die Welt.

"З сильною політичною волею до здійснення реформ і до вирішення спорів з сусідами, Чорногорія і Сербія повинна бути готові до членства в 2025 році", - йдеться в документі, який у вівторок презентує єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган.

На думку Єврокомісії на даний час  для країн Західних Балкан відкривається "історичне вікно можливостей", а їхнє майбутнє твердо і безповоротно пов'язують з ЄС.

"Членство в ЄС країн Західних Балкан піде на користь політичним, безпековим та економічним інтересам Союзу", - зазначається в документі.

Проте в Брюсселі наголошують, що для вступу необхідні значні реформи, "для того, щоб зацікавлені країни відповідали всім критеріям членства, а також необхідно зміцнити їх демократію, провести переконливі реформи в таких ключових областях, як верховенство закону, конкуренції, регіонального співробітництва, а також необхідне примирення між сусідами".

Зокрема, Єврокоміся закликає до "всеосяжної, юридично обов'язкової угода між Сербією та Косово".

У документі також йдеться про те, що ЄС значно збільшить свою підтримку процесу трансформації на Західних Балканах. З цією метою Єврокомісія розробила детальний план дій для країн.

Він містить конкретні вказівки, щоб допомогти країнам зміцнити верховенство права, покращити соціально-економічний розвиток та підвищити їх участь у питаннях біженців та безпеки до кінця 2020 року. Зокрема, Брюссель закликає країни "створити національні координаційні центри для контролю на кордоні" або більш тісно співпрацювати з юридичними експертами з країн ЄС.

Нагадаємо, нещодавно євро комісар Ган заявляв, що Сербія і Чорногорія, швидше за все, будуть наступними країнами, які приєднаються до Європейського Союзу до 2025 року.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter