Найбільша профспілка Німеччини домоглася права на 28-годинний робочий тиждень

Вівторок, 06 лютого 2018, 21:10
Версія для друку Коментарі

Найбільша профспілка Німеччини IG Metall домоглася права тимчасово переходити на 28-годинний робочий тиждень.

Відповідних домовленостей було досягнуто з керівниками промислових компаній федеральної землі Баден-Вюртемберг, повідомляє Agence France Press.

У майбутньому працівники зможуть тимчасово переходити на скорочений робочий тиждень.

Неповний робочий день є не новим поняттям для німецького трудового права, однак роботодавці вперше не зможуть скористатися правом вето на рішення працівників перейти на скорочений робочий тиждень, навіть якщо у них будуть побоювання щодо перебоїв у роботі підприємств.

Працівники зможуть переходити з нинішнього 35-годинного тижня на 28-годинний на період до двох років.

Досі рішення про скорочення робочого тижня працівником могло призвести до втрати ним посади, на якій він працював повний робочий день.

Як зазначається, досягнуті у федеральній землі Баден-Вюртемберг скоріше за все будуть розширені на всю територію Німеччини, оскільки ця земля часто є своєрідним "тестом" для роботодавців і профспілок.

Члени профспілки IG Metall працюють в найбільших автомобілебудівних компаніях (BMW, Porsche, Audi, Volkswagen) і таких промислових концернах, як ThyssenKrupp, ArcelorMittal, Airbus, Bosch. Минулого тижня вони провели серію цілодобових страйків, щоб підштовхнути компанії до співпраці.

Крім того, профспілка домоглася підвищення зарплат на 4,3%.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter