Без угоди з Косовом Сербія не стане членом ЄС - єврокомісар

Середа, 07 лютого 2018, 18:59
Версія для друку Коментарі

Європейський комісар з питань політики сусідства і переговорів з розширення Йоганнес Ган заявив, що Сербія повинна досягти угоди про нормалізацію відносин з Косово, якщо хоче вступити в ЄС.

Про це повідомляє Associated Press.

Після зустрічі з президентом Сербії Александром Вучичем в середу Йоганнес Ган сказав, що ЄС не хоче імпортувати будь-які неврегульовані спори разом з майбутніми новими державами-членами.

Ган відвідав Белград на наступний день після того, як Європейська комісія випустила новий стратегічний документ для Західних Балкан щодо перспективи розширення.

Документ передбачає, що Сербія може приєднатися до блоку в 2025 році, якщо вона виконає усі необхідні умови і буде проводити реформи.

Як відомо, Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Президент Сербії Александр Вучич наполягає: будь-яка майбутня угода з Косовом повинна бути результатом "компромісу".

Єврокомісія заявила, що жодна із шести західнобалканських країн, які претендують на вступ до ЄС, не зможе стати членом Євросоюзу, доки не вирішить прикордонні суперечки з сусідами.

З балканських країн кандидатами на вступ до ЄС є Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія, причому з Сербією (з 2014 року) і Чорногорією (з 2012 року) вже йдуть переговори про вступ. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата з лютого 2016 року.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter