Глава МЗС Британії засудила "смертні вироки" британцям в окупованому Донецьку

Четвер, 9 червня 2022, 18:28

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс засудила "засудження до смертної кари" британців Ейдена Асліна та Шона Піннера в так званому суді в окупованому Донецьку.

Про це йдеться в заяві Трасс у Twitter, повідомляє "Європейська правда".

"Я повністю засуджую винесення вироку Ейдену Асліну та Шону Піннеру, яких утримують російські маріонетки на сході України. Вони є військовополоненими. Суд над ними маріонетковий і не має ніякої легітимності", – наголосила вона.

Глава британського МЗС додала, що думками перебуває із сім’ями незаконно затриманих британців і продовжуватиме робити все можливе, щоб підтримувати їх.

Відреагував на ситуацію і британський уряд, який "глибоко занепокоєний" повідомленнями російських державних ЗМІ про смертний вирок для двох військовополонених британців, який виніс так званий суд у Донецьку, та працюватиме над їхнім звільненням.

Раніше у четвер російські державні ЗМІ повідомили, що двоє британських громадян, 28-річний Ейден Аслін та 48-річний Шон Піннер, постали перед судом на підконтрольній Росії території в Донецьку, де їх визнали винними у найманстві та в скоєнні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення так званого конституційного ладу невизнаного псевдореспубліки "ДНР".

Згідно з повідомленнями, вони були засуджені до страти разом із громадянином Марокко Сааудуном Брахімом.

Раніше прем'єр Британії Борис Джонсон закликав Росію зі співчуттям ставитися до полонених британців, які потрапили в полон в Україні.

Айден Аслін, який воював в Маріуполі проти російських окупаційних військ, повідомив у квітні своїй сім'ї та друзям, що його підрозділ змушений здатися російським військам.

Обидва британці заявляли, що вони служили в українській морській піхоті, хоча їх засудили за звинуваченням у "найманстві".

Вважається, що Росія використовує цей процес для тиску на Велику Британію і може домагатися обміну полоненими на російських солдатів, засуджених за вбивства та інші військові злочини під час вторгнення Росії в Україну. 

У самій Росії діє мораторій на смертну кару.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.