РЕФОРМИ

"Частково ефективна" допомога: що бентежить аудиторів ЄС

07.12.2016 _ Анатолій Марциновський, Європейська правда

Висновки, які можна зробити із доповіді Рахункової палати ЄС, навряд чи сподобаються українським владним структурам. Вони однозначні: замало лише провести електронне декларування – після нього повинно бути розслідування та покарання "голубів сизих".

Інтеграція замість членства. ЄС визначився з рівнем енергетичної співпраці з Україною

25.11.2016 _ Олена Павленко, Денис Назаренко, для Європейської правди

Новий меморандум покликаний оновити домовленості сторін, зафіксовані у далекому 2005 році. Серед головних новацій документа – значно розширена сфера узгодження дій, адже тапер метою співпраці є повна інтеграція енергетичних ринків України та ЄС.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Головний економіст ЄБРР: Ціни на нафту знизяться або залишаться на $50. Сценарій залежить від Трампа

23.11.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв: "Україна на сьогодні не є країною з великим внутрішнім ринком. Тому, якщо ви хочете, щоб у вас були високопродуктивні підприємства, вони мають працювати на світових ринках. А для цього потрібні торговельні угоди з усіма ключовими партнерами".

Свиня під євроінтеграцію. Навіщо президент ветував закон з "пакету ЄС"

03.11.2016 _ Любов Акуленко, для Європейської правди

Норми, що викликали шалений спротив українських аграріїв і зрештою призвели до ветування закону, визнані ЄС обов'язковими для виконання. А отже, відмовитися від їх імплементації Україна не зможе, навіть попри стійке небажання агровиробників переходити на нові екологічні стандарти.

Євроінтеграційний спам. Чому гальмується ухвалення ключових законів

02.11.2016 _ Денис Черніков, для Європейської правди

Верховна рада досі не спромоглася ухвалити хоча б ті 20 стратегічно важливих законопроектів, які потрібні для процесу євроінтеграції. Ми тупцюємо на місці, але водночас вимагаємо, щоб ЄС зарахував нам "великий обсяг" здійсненої роботи. Що ж не так?

"Як тільки буде статистика 2016 року, ми знову піднімемо питання перегляду квот"

24.10.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Заступник міністра аграрної політики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева: "Ви запитали, задоволені чи ні розмірами додаткових квот. Я особисто незадоволена. Тим не менш, ми втягнули ЄС в процес подальших кроків і, звісно, будемо далі про це розмовляти".

Оптимістичне очікування. Як змінилися оцінки європейських інвесторів

14.09.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Про принципову важливість "військового фактора" при ухваленні інвестиційних рішень заявили 6,1% респондентів. Це лише третій показник! Натомість інвесторів починає турбувати повільна імплементація Україною норм Угоди про асоціацію з ЄС.

30 днів без валюти: чи допоможе рішення Нацбанку українському експорту в ЄС

05.08.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Національний банк дав багатообіцяючий сигнал для експортерів, збільшивши термін повернення валютної виручки до 120 днів. Наскільки цей крок допоможе українським компаніям? В першу чергу - при виході на ринки ЄС, де оплата за товар часто відбувається після її реалізації в торгових мережах.

Безпечні продукти. Як цього добилася Європа і що залишилося зробити Україні

02.06.2016 _ Катерина Онул, World Bank Group, для Європейської правди

Як захистити споживача від вживання небезпечної та неякісної продукції? Як посилити довіру до виробника? Саме ці питання стали причиною включення у головний харчовий закон Європи вимоги запровадити систему простежуваності для всіх виробників харчових продуктів та їх постачальників.

ЄС готується зламати «чарівну паличку». Чи стане мудрості у європейських політиків?

18.05.2016 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда, Київ-Брюссель

Коли наступного разу ЄС прийде до Ради з проханням ухвалити той чи інший «проблемний» закон (тепер вже не для безвізового, а, приміром, для відкриття експорту), то відповідь буде неприємною для них: депутати без сумніву згадають про «безвізовий кидок»...

День Європи у Верховній раді. Що мають розглянути депутати

18.05.2016 _ Марія Голуб, для Європейської правди

В рамках святкувань Днів Європи в Україні 19 травня Верховна рада теж проведе свій "Євродень", розглянувши ключові євроінтеграційні законопроекти. Їх лише чотири, але всі вони є міцним підґрунтям для кардинальних перетворень і змін у відповідних сферах.

Що змінилося в українській економіці від Угоди про асоціацію – дослідження

18.05.2016 _ Інститут євроатлантичного співробітництва

Економіка України опинилась в умовах "ідеального шторму" – відбулося ледь не все погане, що могло статися... Експорт товарів, які квотуються на вимогу ЄС, не обмежувався лише обсягами квот. І, попри дуже складні умови в країні, частина виробників все ж активізувала торгівлю з ЄС...

Чому європейські студенти не побачать Україну на власні очі

06.05.2016 _ Павло Федикович, Коледж Європи (Бельгія)

Постійні перешкоди розвитку авіаринку та інших шляхів транспортного сполучення призводять до того, що студенти-туристи з ЄС ніколи не приїдуть до нашої країни... Нині шлях такий: переходите пішки кордон з місцевими контрабандистами, опиняєтесь на стихійному ринку української горілки..

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я вже кілька разів пояснювала в уряді, що означає термін "євроінтеграція"

27.04.2016 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: "По Україні не передбачено спецпроцедури відмови від безвізового, ця можливість навіть не обговорюється. І у нас є всі можливості, щоби до кінця літа пройти всі юридичні процедури... Корупція – це проблема не тільки вищих ешелонів влади..."

Чому Україна потребує МВФ більше, ніж МВФ потребує України

22.04.2016 _ VoxUkraine

МВФ часто відіграє схожу роль з ЄС: він є гарантом змін у країнах зі слабкими інститутами. Країна у кризовій ситуації має небагатий вибір, а тому змушена дотримуватися певних вимог, щоб отримати фінансування, навіть якщо гроші МВФ призводять до зміни балансу інтересів в країні.

Глава місії ЄС: Треба призначити молодих, енергійних людей на ключові позиції в прокуратурі

18.04.2016 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Кястутіс Ланчінскас, голова Консультативної місії ЄС: "Пропонують взяти державу, все знищити, привезти нове суспільство, побудувати все заново. Так не вийде!.. Навіть без грошей можна серйозно змінити роботу поліції. Потрібна переатестація всього складу – і керівників, і виконавців..."

Великий куш: як Києву домогтися посилення співпраці з США

31.03.2016 _ Альона Гетьманчук, Інститут світової політики

Україна має працювати над можливістю винайняти професійну лобістську структуру у Вашингтоні, яка б послідовно працювала на відстоювання інтересів країни у США... "Самоцензура" щодо відносин з американською політичною та експертною спільнотою — не кращий спосіб для промотування інтересів України.

Володимир Лапа: Ми трошки переграли з дерегуляцією

30.03.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Голова Держпродспоживслужби: "Європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи під нашу відповідальність відкривають ринок. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства".

Лісу бути? Чому Кабмін хоче скасувати мораторій на експорт деревини

25.03.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Не можна, ухвалюючи закон у Раді, говорити про підтримку національного виробника, а потім їхати в Європу і з poker face розповідати, що ми справді турбуємося про екологію... В ЄС чудово розуміють, що звичайне скасування мораторію в парламенті провести неможливо. А отже, треба шукати компроміс.

Трансформація України – виклики і значення для Заходу

15.03.2016 _ Андреас Умланд, Андре Хертель, для Європейської правди

В майбутньому знадобиться ще більш тісне співробітництво українських реформаторів і зарубіжних друзів України. Не менш важливо мотивувати Кремль припинити "гібридну війну" проти України. Інакше допомога Заходу, що вже обчислюється мільярдами, може виявитися безрезультатною.

Три європейські моделі поводження зі сміттям. Що вибрати Україні

15.03.2016 _ Тетяна Тевкун, для Європейської правди

Вже майже рік, як питання утилізації сміття зависло у повітрі, платежі не здійснюються, а за утилізацію відходів платять фактично громадяни. Необхідно терміново вибрати одну з моделей, що діють у ЄС. Кожна з них має свої плюси та мінуси, але теоретично всі вони є дієвими.

Експорт з України в ЄС продовжив падіння. Чи є "світло в кінці тунелю"?

09.03.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Країни, які показали за підсумками минулого року відновлення українського експорту або найменший спад, були в "білому списку" від ЄвроПравди – українські дипломати в цих країнах були готові оперативно і повно надати вітчизняному бізнесу всю необхідну інформацію.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр
США, ЄС та Канада закликають Україну до незалежної перевірки е-декларацій - заява
ЄС задоволений темпом і якістю реформ в Україні - президент Єврокомісії
США та Британія виділять $19 млн на підтримку реформи електронного врядування
Посли G-7 вітають завершення першого етапу е-декларування
Посол ЄС закликав Раду призначити нових членів ЦВК
ОЕСР закликала Україну прискорити антикорупційні реформи
Представництво ЄС не узгоджувало скандальні поправки Гриніва до е-декларацій
Консультативна місія ЄС провела тренінг для українських митників
Україна і НАТО підписали угоду про охорону інформації з обмеженим доступом
В Італії референдум щодо реформи Конституції пройде 4 грудня
ЄС виділяє Молдові 15 млн євро на реформу держуправління
ЄБРР вимагає скасування рішення по "Укртрансгазу"
Рішення по «Укртрансгазу» може бути змінене - Гройсман
Порошенко: проблеми з е-декларуванням мали суто технічний характер
Могеріні: повний вступ у силу асоціації Україна-ЄС лишається головним пріоритетом
виправлено 15:20
Єврокомісія днями виділить Україні 15 млн євро на боротьбу з корупцією
Консультативна місія ЄС відкрила представництво у Львові
Чим більше Україна реформується, тим більше ЄС її підтримує – єврокомісар
Депутати затвердили рекомендації місії Європарламенту щодо реформування Ради
Ще один кандидат в НАЗК публічно підтримав Рябошапку та зняв кандидатуру

Любов Акуленко, Український центр європейської політики
Нетарифний бар’єр: чому від Верховної ради залежить аграрний експорт

Євросоюз 2014 року відкрив нам свій ринок фактично "на чесному слові". Тепер в ЄС хвилюються перш за все за здоров’я власних громадян, тому не довіряють нашій практично відсутній системі державного контролю. Чи не час це змінити?

Олександра Булана, Інститут економіки та прогнозування
Небезпечна бюджетна допомога. Навіщо Україні європейські норми конкуренції

Законодавство ЄС передбачає повернення державі бюджетної допомоги, якщо вона завдає шкоди конкуренції. Така норма має запрацювати й в Україні. Вітчизняним компаніям слід дуже добре подумати, перш ніж скористатися держпідтримкою.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter