САНКЦІЇ

Якою Росію бачать у СОТ? Що показав перший огляд торгової організації

13.01.2017 _ Анжела Махінова, для Європейської правди

Чи відповідає торговельна політика Росії вимогам СОТ? Це питання є досить актуальним, особливо в контексті наших торгових суперечок. Частково відповідь на нього можна знайти в обговоренні СОТ торговельної політики РФ.

Аудит зовнішньої політики. Україна-Японія – партнерство за ядерним нещастям

28.12.2016 _ Микола Бєлєсков, Інститут світової політики

Японія є унікальною країною в Азії, оскільки вона єдина ввела низку обмежувальних санкцій і заходів щодо Росії у відповідь на агресію проти України. Більш того, Київ почав отримувати допомогу від Токіо у найкритичніший період протидії російській агресії.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Головний економіст ЄБРР: Ціни на нафту знизяться або залишаться на $50. Сценарій залежить від Трампа

23.11.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв: "Україна на сьогодні не є країною з великим внутрішнім ринком. Тому, якщо ви хочете, щоб у вас були високопродуктивні підприємства, вони мають працювати на світових ринках. А для цього потрібні торговельні угоди з усіма ключовими партнерами".

"Ми не повинні давати Росії підстави думати, що ми все забули і пробачили"

31.10.2016 _ Вікторія Власенко, для Європейської правди

Депутат ПАРЄ Егідіус Варейкіс: Нам необхідно винайти, як спілкуватися з росіянами без повернення делегації Держдуми до повноправного членства у ПАРЄ... Ні в сесійному залі ПАРЄ, ні в Раді Європи немає єдиної позиції щодо того, яке саме співробітництво з Росією нам потрібне.

Чи буде Росія ключовим торговим партнером ЄС після зняття санкцій? Аналіз економічних перспектив РФ

04.07.2016 _ Едвард Хантер Крісті, Андреас Умланд, для Європейської правди

Більшість аналітиків вважають, що санкції скасують у середньотерміновій перспективі. Однак навіть якщо санкції будуть повністю скасовані, торговельні та інвестиційні потоки з Росії навряд чи повернуться до докризового рівня.

Текст звернення ВР до Сенату Франції: не скасовуйте санкції

31.05.2016 _ Верховна Рада України

Верховна Рада України закликає Сенат Французької Республіки не допустити ухвалення рішення, яке може бути сприйняте РФ як послаблення єдності позиції Європейського Союзу щодо неприйнятності і засудження протиправних дій Москви на міжнародній арені.

Велика торгівля: що хоче отримати Путін від Заходу в обмін на звільнення Савченко

26.05.2016 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Довгоочікувана подія – звільнення Надії Савченко з російського полону – на день забрала увагу всієї України. Та вже пообіді поруч із радістю почали з’являтися запитання... Насправді середа була останнім днем, коли РФ могла надати ключові аргументи за пом’якшення західних санкцій...

"Кольорова революція" в Македонії – український сценарій для кандидата на вступ до ЄС

27.04.2016 _ Артьом Георганов, для Європейської правди

Політичною кризою в Македонії нікого не здивуєш і не налякаєш. Але цього разу криза вийшла на небачений досі рівень. Тисячі людей на вулицях міст, сутички з поліцією, розгромлена канцелярія президента, а головне – вперше пролунали погрози ЄС ввести санкції щодо провідних політиків країни.

Союзник не мимоволі: що показав візит Порошенка до Румунії

25.04.2016 _ Сергій Герасимчук, Українська призма, для ЄвроПравди

Війна України з Росією довела Румунії, що Київ таки порвав із Москвою. А оскільки в Румунії до РФ ставляться досить негативно, то принцип "ворог мого ворога – мій друг" сприяв інтенсифікації діалогу Бухареста та Києва... Сторінка історії, де румуни та українці не могли знайти спільної мови, поступово перегортається.

ЄС допоможе пережити втрату ринку РФ. Подробиці закритого засідання комітету Асоціації

13.04.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

ЄС вперше на офіційному рівні погодився почати консультації з питання додаткової лібералізації умов торгівлі та компенсації проблем українського експорту на російському ринку. Однак для цього необхідно насамперед усунути власні порушення, головні з яких – мораторій на експорт деревини та мита на експорт металобрухту.

Білорусь знову з Європою. Що зміниться в країні після скасування санкцій ЄС

17.02.2016 _ Тетяна Калиновська, Мінськ, для Європейської правди

Проєвропейська частина білорусів зустріла рішення ЄС зі стриманим схваленням. Їх турбує, що імперські зазіхання Росії різко почастішали. У ситуації, коли без поліпшення відносин з ЄС уникнути "сусідського поглинання" майже неможливо, заморожування нинішнього режиму вже не видається надто високою ціною.

З Ірану зняли санкції: чи варто радіти Україні

18.01.2016 _ Федір Попадюк, Економічна правда

Зняття санкцій може призвести до ще більшого перенасичення нафтового ринку і подальшого зниження цін. З точки зору впливу на економіку України - це повідомлення неоднозначне, хоча переважає позитив (рос.).

Торговий представник України: Падіння експорту через блокаду РФ складе близько $450 млн

05.01.2016 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Наталія Микольська: "Після старту ЗВТ можна прогнозувати бізнес-процеси не на рік, а на п’ять-сім років. Тепер бізнес може зрозуміти, що на нього чекає... Ми справді очікуємо проблем з транзитом через РФ. Але не зрозуміло, чи буде зупинено весь експорт, чи не весь, як це відбудеться..."

Санкції проти Януковича і Азарова: що буде з ними після перемоги Портнова в Суді ЄС

30.10.2015 _ Дмитро Шемелін, "Ілляшев та Партнери", для ЄвроПравди

В Україні рішення Суду ЄС вже поквапилися подати як чергове свідчення "зради", а дарма... У Януковича, Азарова та інших колишніх представників української влади дійсно дуже непогані шанси на перемогу в Суді. Але навіть якщо вони виграють, санкції можуть зберегтися...

Українські санкції та світовий досвід: слабкі місця позиції Києва

21.10.2015 _ Тетяна Сліпачук, Олександра Бровко, для Європейської правди

Неможливо знайти раціональне пояснення, чому Україна не врахувала і частини підходу США і ЄС до застосування санкцій. Замість натиснути на больові точки РФ Україна оголила свої слабкі місця... З'явившись у політико-правовій системі України зовсім нещодавно, інструмент санкцій вже встиг себе дискредитувати...

Європа під російськими контрсанкціями: уроки для України

17.09.2015 _ Олег Нів'євський, Інститут економдосліджень та політконсультацій

Навіть якби Мінагрополітики змогло мобілізувати додаткове фінансування на контрзаходи, то малоймовірно, щоб ці кошти витрачались ефективно. Навіть ЄС мусив припинити деякі програми компенсації витрат, оскільки до них долучались підприємства, які навіть не експортували до Росії.

Україна і ЄС шукають відповідь на російське ембарго

07.09.2015 _ Юрій Панченко, Європейська правда

Україна і ЄС починають обговорення заходів із захисту української економіки від дії нещодавно введеного російського ембарго. Досі усі українські пропозиції обмежувалися закликом збільшити квоти. Зараз Україна готує нові пропозиції, запропонувавши європейцям альтернативні механізми підтримки.

Росія погрожує санкціями. Ми з'ясували, чим відповість Україна

14.08.2015 _ Юрій Панченко, Європейська правда

"Зараз РФ фактично повторює ситуацію літа 2013 року, коли вони повністю блокували український харчовий експорт на своєму кордоні. Але тоді шантаж був нетривалим - росіяни самі відмовилися від нього, щойно побачили, що не здатні досягти поставленої мети", - розповідають в уряді.

Нова хвиля санкцій США щодо Росії: чи стане вона ефективною? Експертний аналіз

06.08.2015 _ Юрій Городніченко, Олександр Талавера, VoxUkraine, для Європейської правди

Тиждень тому, 30 липня 2015 року, уряд США оголосив про нову хвилю санкцій щодо Росії. Вже можна проаналізувати їхні потенційні наслідки... Санкції щодо кримських портів і транспортних компаній матимуть найбільший безпосередній вплив. Але не слід недооцінювати вплив інших складових, які виснажують путінський режим...

Екс-заступник голови ЦБ РФ: Справа ЮКОСу та санкцій не пов'язані, та в голові у Путіна вони перетинаються

02.07.2015 _ Сергій Сидоренко, Європейська правда

Сергій Алексашенко: "Якби Путін пішов сьогодні, Росія б зберегла власні кордони. Якщо ж це станеться через 20 років, то я не впевнений... Російська економіка – вона як табуретка – проста, дуже примітивна, але дуже стійка. В її основі – експорт сировини, який нікуди не дінеться, а значить - гроші в РФ будуть..."

Санкції проти Росії: очікування та результати

22.06.2015 _ Таня Кузман, для Європейської правди

Поки що російська економіка продемонструвала набагато більшу чутливість до падіння цін на нафту, ніж до санкцій. Втім, санкції ослабили російську економіку і зробили її більш уразливою до стрибків цін на нафту. Якби санкції не були введені за півроку до падіння цін на нафту, наслідки цього не були б такими відчутними.

Угорський держсекретар: Єдність ЄС важливіша за економічні інтереси окремих країн

20.05.2015 _ Юрій Панченко, Європейська правда, Будапешт

Держсекретар Угорщини з питань економічної дипломатії Левенте Мадьяр: «Угорщина підтримує рішення ЄС. Це принциповий момент для угорського уряду, навіть якщо йдеться про санкції проти РФ... Нашим обов’язком є підтримувати національні меншини за кордоном... Звісно, до тих меж, поки не йдеться про ризик для добрих стосунків із сусідньою країною».

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр
Сенат США відклав законопроект щодо санкцій проти Росії
У ЄП закликали Меркель на зустрічі з Путіним зайняти тверду позицію щодо України
ЄС планує влітку продовжити економічні санкції проти Росії - ЗМІ
Джонсон: Британія не визнає незаконну анексію Криму
Могеріні: санкції проти РФ прив’язані до ситуації на Донбасі і анексії Криму
Прем’єр Баварії, який критикує антиросійські санкції, приїде до України
Санкції проти РФ мають бути довгостроковими – посол ЄС
США не скасують санкції проти РФ до повернення Криму і виконання Мінських угод - Тіллерсон
Канада розширила санкції проти Сирії через хімічну атаку
Ерлер: Україна могла використати загострення в Авдіївці для збереження санкцій
Прем’єр Естонії: санкції мають залишатися до виконання Мінських угод
США залишать санкції проти РФ до виконання Мінська і повернення Криму - Тіллерсон
Суд ЄС скасував санкції проти доньки Каддафі
Ле Пен прибула до Москви: хоче тіснішої співпраці і скасування санкцій
Понад 70% росіян підтримують контрсанкції - опитування
Збитки Іспанії від контрсанкцій РФ становлять 531 млн євро - посол
Глава МЗС Люксембургу: не бачу переваг у посиленні тиску на Росію
Президент Словаччини: ставити під сумнів санкції проти РФ – безвідповідально
МЗС РФ прокоментувало санкції ЄС: російський "стоп-лист" збережеться
Офіційний журнал ЄС опублікував рішення про санкції за загрозу суверенітету України

Олена Омельченко, "Ілляшев та Партнери"
Росія відкрила скриньку Пандори: чим загрожує позов до СОТ проти України

Росія звернулася з комплексним позовом до України за статтею, застосування якої раніше уникали всі інші країни. У тому числі – стримуючи Україну від оскарження російських санкцій. А це означає, що спір у СОТ обіцяє стати подією світового масштабу.

Віталій Шапран, Українське товариство фінансових аналітиків
Від Brexit до санкцій. Хто виграє та хто програє після перемоги Макрона

Кремль покладав дуже серйозні надії на те, що єдиний фронт ЄС з перемогою Ле Пен буде зламано. Тому французькі вибори ставлять крапку в надіях Москви в найближчі роки збільшити свій вплив на ЄС та домогтися пом'якшення санкцій.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter