Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Від баскетболу до повітряних куль: спортивне життя Литви

Литовці - дуже спортивна нація. Кожні вихідні на вулицях литовських міст можна побачити багато молоді, яка активно займається спортом.

Наприклад, у Вільнюсі часто організовуються марафони та веломарафони, в яких можуть взяти участь усі жителі та гості столиці.

 

Усі спортивні захоплення, які з'являються у світі, негайно знаходять своїх шанувальників у Литві. Тут дуже популярні сплави по річках і озерах, походи на конях, "скандинавська ходьба" з палицями.

Що вже казати про велоспорт - велосипедна доріжка є в кожному населеному пункті. Протяжність найдовшої траси - 110 кілометрів, вона прокладена вздовж лісів і лук на морському узбережжі Литви від Клайпеди майже до Калінінградської області РФ (але біля кордону вона, звичайно, закінчується ;) ).

 

Але це ще не все! Ще над Литвою можна пролетіти на повітряній кулі, а у червні навіть проходить фестиваль повітряних куль.

Але найголовніше захоплення литовців - баскетбол, його тут називають "другою релігією". А баскетбольною столицею вважається колишня столиця країни Каунас.

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."