Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Португалія: шлях від екологічно проблемної країни до лідера зеленої енергетики

Португалія – європейська країна, що славиться не лише своїм історичним минулим, культурними традиціями, а також неймовірно красивою природою та різноманітністю кліматичних зон.

У Португалії створені усі умови для комфортного проживання людей. Невипадково тут проживає одна з найчисельніших українських громад. Більш того, громадяни України за своєю кількістю посідають третє місце у списку іноземних громад у Португалії.  

 

Португалія по праву вважається сучасною, технологічно розвинутою та екологічно чистою європейською країною, в якій приділяється велика увага збереженню довкілля.

Останній фактор, разом з величезною кількістю історичних пам’яток, також помітно сприяє збільшенню потоку до цієї країни іноземних туристів.

Але це було не завжди. Ще у 2007 році Португалія займала 13-е місце в рейтингу "30 найзабрудненіших країн світу" за версією WWF і була лідером серед європейських країн за рівнем викиду CO2.

 

Щоб зрозуміти, який шлях пройшла найзахідніша країна Європи, варто лише сказати, що нещодавно Португалія поставила сміливий експеримент - більш ніж на 4 дні (на 107 годин - з 7 по 11 травня) всю необхідну для країни енергію виробляли сонячні, вітряні і гідроелектростанції, без участі вугільних і газових електростанцій.

Ефективний підхід Португалії до використання природних кліматичних умов країни, дбайливе ставлення португальців до історичних пам’яток, створення максимально сприятливих умов проживання для громадян Португалії та розвитку туристичної діяльності є чудовим прикладом для інших країн, які прагнуть покращити свій імідж.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."