Статті

Румунські вибори - наслідки для України
Зміна президента Румунії може змінити і розклад сил в ЄС для України. Є підозри, що насправді новий румунський лідер стане новим "другом Кремля" в Євросоюзі... Водночас "російська загроза" може виявитися лише передвиборчою риторикою. Про переконливі докази проросійської спрямованості нинішнього прем'єра говорити наразі не можна...
Нестерпна легкість бізнесу
Україна показала стрімке зростання у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, піднявшись на 96-ту сходинку. Однак таке зростання було обумовлено реформами, що були прийняті ще минулого року, а відповідно – нинішній уряд фактично не доклав зусиль до цього успіху. Новий уряд ще має достатньо часу, аби впровадити необхідні для бізнесу реформи. В іншому випадку наступного року Україна може показати погіршення рейтингу.
Позапаспортний контроль
Російські закордонні паспорти "нового зразка" можуть незабаром відчинити ворота до країн Шенгену всім кримським бізнесменам, службовцям та громадським діячам, які співпрацюють та підтримують діючий окупаційний режим і не підпадають під санкції Заходу.
Прасувальна дошка пошани
"Європейська правда" починає серію публікацій про українських виробників, які змогли "прорубати вікно в Європу", тобто вийти на ринок ЄС і досягти там успіху. Сьогодні, після підписання Угоди про асоціацію, їхній досвід – на вагу золота. Адже український бізнес часто робить якісні та недорогі товари, здатні завоювати своє місце на європейському ринку.
Висновки Європейської Ради по Україні. Текст
У висновках Європейської ради за результатами саміту ЄС закликає Росію взяти на себе відповідальність за повну реалізацію мінських домовленостей, зокрема запобігти пересуванню бойовиків та військового обладнання до України та здійснювати вплив на сепаратистів.
Чи піде Україна по захист у СОТ?
Якщо уряд вирішив виносити проблеми у торгівлі з РФ на розгляд СОТ, то виносити треба не одне, а всі порушення Москвою норм міжнародної торгівлі. За останній рік РФ вчинила чимало таких порушень, замовчувати які уряд не має права. Однак це вимагає ще більшого обcягу юридичної роботи, яку й досі не розпочато.
Сканер асоціації: програми партій про доступ до ринків ЄС
Щоб отримати всю вигоду від вільної торгівлі з ЄС, новому парламенту потрібно ухвалити низку законів та докорінно змінити правила, за якими діє український бізнес. Однак, як показав наш тест, лише дві партії вимагають невідкладного запуску в дію Угоди про асоціацію, а ще чотири - проходять за фільтром "сприяння експорту". А от за фільтром-критерієм "усунення технічних і фітосанітарних бар’єрів" наш тест не проходить жодна партія.
Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо України. Текст
У висновках за результатами засідання міститься низка жорстких зауважень, зокрема щодо відповідальності РФ за виконання мінських угод, та заклики до виведення "незаконних збройних груп, військової техніки, бійців і найманців". Окрім того, вкотре наголошується, що Угода про асоціацію є двосторонньою і будь-які зміни до неї можуть вноситися лише на прохання однієї з сторін і за згодою іншої.
Непотрібна гуманітарка-2. Документальне підтвердження
Офіс комісара ООН каже, що їх... змушують платити приватним структурам для проходження вантажами кордону. Практика, звична для українців, західним донорам видається дикою. "Уряд має забезпечити, щоби фінансова допомога біженцям від міжнародних донорів була звільнена від оподаткування. В іншому разі донори не будуть фінансувати таку діяльність", - додають в ООН.
Енергетичний ринок Європи – ключ до незалежності від Росії
Створення європейського газового ринку здатне захистити країни ЄС і Україну від ультиматумів "Газпрому". Це стане можливим, щойно європейські споживачі зможуть швидко переключатися між постачальниками. Частково це реально вже зараз, що показав нещодавній контракт "Нафтогазу" з норвезькою Statoil.
СОТ розсудить
До кінця року Росія подасть свій перший позов до України – оскаржить введення антидемпінгового мита на ввезення нітрату амонію. Негативне рішення за цим позовом потрібно в першу чергу російський владі – для підтвердження українських порушень. Саме тому експерти рекомендують подати зустрічний позов до Росії, тим більше, що порушень з її боку більш ніж достатньо.
«Європейський шлях» радника Порошенка. Загублений епізод
Колишні урядовці кажуть, що такий протокол – безумовний доказ підтримки Демченком рішення про відмову від Угоди про асоціацію... "Якби були застереження від МЗС, вони однозначно мали бути в протоколі", - пояснив у коментарі ЄвроПравді колишній заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський.
Як виконати Асоціацію: прощання з коньяком. Інфографіка
Євросоюз надав перехідні періоди для товарів, назви яких прижилися в нашому продовольчому лексиконі. Це, звісно ж, "шампанське" та "коньяк", а також сири "фета", "пармезан", "рокфор" та інші. Їх можна буде випускати для продажу на внутрішньому ринку протягом 7-10 років, а тим часом – просувати інші назви.
Експорт молока в ЄС можливий, але є зауваження
Делегація ЄС завершила перевірку українських молочних підприємств. Самі підприємці та урядовці стверджують про позитивні результати перевірки, що дозволить почати експорт вже наступного року. У представництві ЄС наголошують на зауваженнях, без виправлення яких отримання дозволу на експорт неможливе.
Дипломатична люстрація. Зелене світло "сірому кардиналу" МЗС?
Руслан Демченко, який був уособленням режиму Януковича у МЗС, не зник з небосхилу. Дипломат атакував Порошенка дзвінками та sms, у яких пропонував послуги і, зрештою, став радником президента... Якщо ж президент захоче сховати від люстрації свого "соратника по-новому", то може призначити його, приміром, послом до Росії.
Друзі Росії готують удар у відповідь
"Втома від української кризи" і "треба ж якось домовлятися, навіть з Росією Путіна" – ось ключові думки, які почули присутні на "українських дебатах" в Страсбурзі. Наразі ніхто не може сказати, чи набралася би в залі половина "втомлених європейців" у разі, якби голосування відбулося вже поточного тижня...
Баррозу публічно відповів Путіну. Текст листа голови Єврокомісії
Жозе Мануел Баррозу: "Угода про асоціацію залишається двосторонньою, і згідно з нормами міжнародного законодавства будь-які зміни до неї можуть вноситися лише на запит однієї зі сторін".
Побиття по-страсбурзьки. "Антифашистська поразка" Росії
Росія планувала змінити розклад сил у Страсбурзі, вийти з глухої оборони і, за щасливого збігу обставин, перейти в дипломатичний наступ. Але – не судилося. Обговорення та голосування завершилося відвертим провалом Кремля. Втім, це лише тактична, а не стратегічна поразка. Росія вже готує всі сили, щоби добитися відновлення права голосу на січневій сесії асамблеї...
Захист із ускладненнями. Cпроба протидії російським субсидіям
Україна вперше вирішила захистити своїх виробників шляхом антисубсидиційного розслідування. Це досить складний метод захисту ринку, використання якого вимагає чіткого дотримання всіх вимог угод СОТ. В іншому випадку спроби захистити вітчизняних виробників можуть призвести до ще однієї суперечки в рамках процедури з врегулювання спорів СОТ.
ЗВТ між ЄС та Україною офіційно відкладено. Текст рішення
Рада ЄС із загальних питань офіційно прийняла рішення перенести на 2015 рік початок виконання Зони вільної торгвілі Україна-ЄС, яка є частиною Угоди про асоціацію. Документі підкреслює, що ініціювати зміни до Угоди в перехідний період можуть лише Україна та ЄС - і ажніяк не Росія
"Глибока занепокоєність" німецького бізнесу
Західні інвестори неоднозначно відреагували на перенесення вступу в силу економічної частини Угоди про асоціацію України та ЄС. Вони не знають, чого очікувати від зусиль українського уряду. Спроби влади адміністративно вплинути на курсу гривні можуть повністю "обнулити" інвестування. А деякі інвестиції зірвалися саме через тристоронню домовленість із Росією.
Торгівля без війни. Підсумки двох місяців ЗВТ з Євросоюзом
Попри поширену думку про те, що українські виробники "не готові до торгівлі з Європою", практика доводить зворотнє. В гривнях експорт зріс приблизно вдвічі порівняно з 2013 роком!.. Зрозуміло, що нині, в період війни, промислова статистика Донбасу буде геть не такою "красивою"...
Зовнішня торгівля в розрізі регіонів: Євросоюз виграв на Донбасі
Дія автономних преференцій ЄС та обмежень на російському ринку змінила структуру українського експорту. Частка європейського експорту тепер переважає навіть у статистиці Донецької, Луганської та Одеської областей, які донедавна вважалися цілковито залежними від російського ринку. Виправлено дані по Херсонській області.
Комісію Юнкера можуть заблокувати через проблемних комісарів
П'ятеро комісарів, номіновані від Словенії, Великої Британії, Іспанії, Угорщини та Мальти, є найбільш "уразливими" до питань європарламентарів з огляду на свої політичні погляди, а також невідповідність тим посадам, на які їх призначили. Через це комісію Юнкера можуть заблокувати в цілому.
Кінець епохи Сікорського
Навіть з оглядкою на "тимчасовий характер" деякі нові призначення викликають подив. Перш за все, йдеться про нового міністра закордонних справ. Він ніколи не вчив англійської, дипломатичний досвід у нього також відсутній.... Схоже, зовнішньополітичний вимір не цікавить нового прем'єра, яка не приховує, що допомога Україні не є для неї пріоритетом.
Росія гальмує економічне відновлення Європи
«Крім сільськогосподарських компаній, які великою мірою залежать від експорту в Росію, можуть серйозно постраждати і транспортні, що доставляють товари з європейських країн у Росію», - підрахували в ЄБРР. Втім, вплив російських санкцій все ж має локальний характер. Тому банк покращив прогнози росту економіки більшості східноєвропейських країн.
Євродепутати, що голосували проти асоціації з Україною. Список
Проти асоціації з Україною проголосувала більше третини французьких європарламентарів (всього їх 74), третина британців (всього - 73) та більше половини греків (всього 21). Водночас, варто зазначити, що більшість євродепутатів, що проголосували проти ратифікації угоди представляють крайні "ліві" та "праві" сили.
Як виконати Угоду? Вимога №5: Державні закупівлі. Забезпечення прозорості. Інфографіка
Ринок держзакупівель в ЄС (відповідно до встановлених норм) становить приблизно 500 млрд євро та є одним з найбільш ефективних та прозорих у світі. Обсяг українського ринку також шалений за обсягом – приблизно 400 млрд грн. Однак він залишається непрозорим та складним навіть для національних підприємств.
"Відкладена" асоціація. Приховані деталі
Відсутність інформації породжує підозру. Тому звинувачення, які лунають на адресу Порошенка, є досить зрозумілими... "Перемир’я" з Росією триватиме не надто довго. Воно здатне протриматися до кінця 2015 року ЛИШЕ у випадку, якщо влада відмовиться виконувати свої зобов’язання в рамках асоціації, тобто піде шляхом Януковича...
Ялтинська Європейська Сім’я
"Я думаю, що Україні ми можемо також запропонувати любов! Саме Україні – можемо. І повинні!" – переконував Баррозу себе і зібрання. Схоже, цього вечора він мав особливе бажання сподобатися представникам української ділової та експертної еліти... В це складно повірити, але навіть президент Єврокомісії в п’ятницю по обіді ще не знав про домовленість у трикутнику Україна-Росія-ЄС...
Санкції ЄС: необхідні, ефективні та своєчасні
Міністр Великої Британії у справах Європи: ЄС було нелегко здійснити цей крок. Але ми не можемо лишатися осторонь, коли президент Путін брутально порушує міжнародне право та права суверенної сусідньої держави. Ми не можемо ігнорувати смерті та руйнування, до яких призвели дії Росії на нашому спільному континенті.
Недружня Єврокомісія. Що чекає на Україну?
Італія та Австрія – дві з трьох країн, які цього тижня активно блокували санкції про ти Росії. Тепер представники цих держав опікуватимуться Україною. Хто з гравців переможе зараз, наразі невідомо. За нового "розкладу" це вже не так важливо.... Щоправда, влада комісарів – далеко не безмежна.