Віталій Мартинюк

керівник міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Всі публікації автора
Більше безпеки та перспектива членства в ЄС: як варто змінити Східне партнерство
ЄС мав би виокремити три країни, що підписали угоди про асоціацію, та поставити для них амбітну мету – вступ до Євросоюзу...
Не як у Словаччині: чому шокуюче вбивство журналістки не викликало протестів у Болгарії
Болгарська влада повинна не лише всебiчно сприяти розслідуванню вбивства журналістки, але й довести суспільству, що в країні існує свобода слова, яку влада не лише не утискає, а й захищає і підтримує.
Перевірка Україною: на що може розраховувати Київ на липневому саміті НАТО
Що принесе Україні черговий саміт НАТО? Лише констатацію нового статусу України як "країни-аспіранта" та висловлення підтримки її прагнень щодо членства? Або ж приєднання до групи "Партнерства посилених можливостей"?
Безпека для Східного партнерства: які зміни варто лобіювати Україні
До саміту "Східного партнерства" Україна підходить з повністю виконаними проміжними завданнями по розділу "Безпека" та на 50% досягнутими цілями, запланованими на період до 2020 року. Це дає підстави порушувати питання про поглиблення безпекової складової партнерства.
Кандидат Меркель та Путіна. Чого очікувати від нового президента Сербії
Переможець президентських виборів Александар Вучич виявився унікальним для сербської політики кандидатом, якого одночасно підтримали Ангела Меркель та Володимир Путін. Заради підтримки останнього (а також голосів проросійських виборців) минулого тижня Вучич відвідав Москву.
Між російським та турецьким впливом: як Болгарія провела позачергові вибори
Болгарія уникнула "російського розвороту" – переможцем позачергових парламентських виборів стала проєвропейська партія ГЕРБ. Втім, вибори показали зменшення підтримки традиційних партій. Це ускладнює утворення коаліції та дає Кремлю шанси на реванш.