Юрій Панченко

редактор "Європейської правди"
Всі публікації автора
Абортам бути: як влада Польщі визнала поразку у протистоянні з суспільством
Польська влада вимушена шукати шляхи для відступу в питанні повної заборони абортів у країні. Проте знайти вихід із цієї ситуації вкрай непросто.
Штурм у Тбілісі: як арешт опозиційного лідера руйнує перспективи Грузії в НАТО
Штурм офісу опозиції та арешт її лідера можуть мати фатальні наслідки для Грузії. Для багатьох на Заході це означає, що країна пішла геть від перспектив свого вступу до НАТО.
НАТО все далі: як Грузія втрачає шанси на членство в Альянсі
Грузія стрімко втрачає шанси отримати план дій щодо членства у НАТО. Чому замість виходу з кризи у Тбілісі взяли курс на загострення?
Шанс для Саакашвілі: як суд над лідером опозиції руйнує владу в Грузії
Грузинська влада самотужки дала старт новому загостренню, погодивши ув'язнення лідера найбільшої опозиційної партії. Цей крок вже призвів і до відставки прем'єр-міністра Грузії.
Комуністи проти карантину: як Чехія отримала політичну кризу і до чого тут РФ
Навіщо чеський парламент відмовився продовжити надзвичайний стан? Які наслідки це матиме? І до чого тут інтереси "друзів Путіна"?
Помста Качинського: навіщо польська партія влади ламає коаліцію
Не встигнувши завершити протистояння з однією партією-партнером, "Право і справедливість" розпочинає гострий конфлікт з іншою – "Згодою".
Самозаспокоєння Лукашенка: чому білоруська влада змінює тактику
Конституційні зміни у Білорусі перенесені на 2022 рік, а питання транзиту влади може взагалі втратити актуальність. Принаймні, на це сподівається Лукашенко.
Не прорив, але успіх: про які зміни у відносинах з ЄС домовляється Шмигаль у Брюсселі
Темою №1 у переговорах України та ЄС щодо торгівлі вже давно стала ідея Києва про оновлення Угоди про асоціацію. Тепер відповідні консультації стартували офіційно.
Пріоритети євроінтеграції: на яких реформах вирішив сконцентруватися уряд
Щоб пришвидшити євроінтеграцію, в уряді визначилися із пріоритетними законопроєктами, які мають отримати "зелене світло".
Нова поразка Саакашвілі: чому не спрацював ультиматум грузинської опозиції
Партії Саакашвілі не вдалося втримати єдність опозиції – частина партій відмовилася від ультиматуму владі й повернулася до роботи в парламенті.
Друг Росії на чолі партії Меркель: чого чекати від змін у головній політсилі Німеччини
Наступник Меркель на посаді голови ХДС та потенційно – на посаді канцлера, відомий проросійськими заявами. Чи вдасться запобігти корекції зовнішнього курсу Берліна?
"Європейська правда" змінюється. Допоможіть визначити, як саме
Ми стали головним виданням країни, що висвітлює європейські події. Та настав час рухатися далі.
Кредит з побічними ефектами: як коронавірусна корупція знищила естонський уряд
Фінансова допомога правлячій партії в обмін на пільговий кредит – в Естонії наслідком цього стали відставка прем’єр-міністра і повне переформатування коаліції.
Президент йде лісом: як Анджей Дуда загострив конфлікт всередині польської коаліції
Президент Польщі несподівано втрутився у конфлікт всередині уряду, підтримавши міністра юстиції Збігнева Зьобро в його протистоянні з прем'єром.
Перемог більше: підсумки 2020 року в зовнішній політиці України
2020 рік у міжнародній сфері приніс Україні набагато більше перемог, аніж поразок – навіть там, де ми стояли "на межі зради"...