Юрій Панченко

редактор "Європейської правди"
Всі публікації автора
Непорозуміння у СОТ: навіщо Україні давати фору РФ у принциповій справі
На принципово важливі консультації з Росією у СОТ українська делегація поїхала, не маючи юридичної підтримки. Такий крок може дуже дорого коштувати Україні. Особливо якщо згадати спроби РФ унеможливити наше звернення до провідних юристів з міжнародного торгового права.
Судова реформа вилилася у протести: Польща йде на загострення конфлікту з ЄС
Ініціативи президента Польщі з реформування судової системи можуть мати довгострокові наслідки. У тому числі й для України. Така ініціатива суттєво збільшує вартість "золотої акції", що має популістська Kukiz'15. А відповідно, курс Польщі може стати ще більш недружнім до України.
Андрій Дещиця: Польща нав'язує нам своє бачення історії через вакуум в Україні
"Зараз готується документація для створення нового переходу біля Перемишля, в планах ще один – на півночі Волині. Деякі кроки залежать лише від нас. Наприклад, треба вирішити проблему автомобілів із закордонними номерами - один цей крок вдвічі зменшить чергу на кордоні".
Дежавю для ЄС: чому Брюссель не піде на компроміс по миту на металобрухт
Готовність Брюсселя до поступок, здається зіграла злий жарт – українські урядовці звикли до них і тепер вважають, що так може тривати безкінечно. Але здається, ЄС вже стомився бути легковажним дурником, якому постійно вішають на вуха локшину.
Точка неповернення від Siemens: як Україні реагувати на порушення санкцій ЄС
Найгірший сценарій – виправдання Siemens. Це дасть сигнал, що навіть сумнівні угоди із росіянами можливі. Однак одного лише покарання явно недостатньо. Прецедент із турбінами дає всі підстави говорити про необхідність чергового посилення санкцій.
Два варіанти для Тримор'я: чому наступний форум важливіший для України за варшавський
Розмови про економічний потенціал Тримор’я поки не отримали свого продовження. Ані бізнес-форуму, ані презентації цих проектів для потенційних інвесторів. Виправити ці помилки планується на наступному форумі, що наступного року має пройти у Бухаресті.
Трамп склав іспит з історії: що він пообіцяв союзникам перед розмовою з Путіним
Візит до Варшави мав дати відповідь на питання, чи готовий Трамп виконувати зобов’язання в НАТО, захищаючи Східну Європу в разі російської агресії. Непересічним цей візит мав бути й для ЄС – Трамп міг спробувати використати Польщу, граючи на її амбіціях, як інструмент впливу на Євросоюз.
Сербія ламає скрепи: чи забезпечить новий уряд гарантії членства в ЄС
Російські ЗМІ вже встигли заявити про "кидок Вучича". Нового сербського президента у РФ вважали "своїм" – адже він літав до Москви за підтримкою Путіна. Але минуло три місяці від дня виборів – і він призначив прем’єр-міністром кандидатку, яку багато хто вважає відверто антиросійською.
Врятуватись від Європи: Україна йде на конфлікт з СОТ, уникаючи скандалу з ЄС
В уряді знайшли шлях, як ввести додаткові експортні мита на металобрухт в обхід наших зобов'язань перед ЄС. Втім, така схема суттєво послабить позицію Україні в майбутній суперечці в СОТ. А крім того, створює умови для тіньового експорту металобрухту з країни.
Доба критики: в Євросоюзі змінюють ставлення до України
Жорстка критика з боку Євросоюзу повернулася. За останні тижні представництво ЄС випустило низку критичних заяв, однак у четвер 15 червня ми почули те, що давно не лунало від дипломатів. Посол ЄС звинуватив голову комітету Верховної ради в антиєвропейському лобізмі...
Квоти гинуть за метал: між Києвом та Брюсселем назріває гучний скандал
Рік тому ЄС отримав чіткі гарантії від Петра Порошенка, що мита на металобрухт не продовжуватимуть. Саме цим пояснюється гостра реакція на ухвалений Радою законопроект №6382. ЄС вимагатиме від президента його ветування.
Чорний день для незалежної Шотландії. Чи залишаються шанси на референдум про вихід з Британії?
Позачергові вибори стали справжньою катастрофою для шотландських націоналістів. Окрім скорочення кількості мандатів, партія отримала декілька ляпасів, головний з який – програш "батька" першого референдуму про незалежність Алекса Салмонда...
Досвід Чорногорії для України: навіщо держави застрибують у передостанній вагон Альянсу
За останній рік вірогідність нового конфлікту на Балканах суттєво зросла. Коктейль зі старих образ та російських амбіцій може вибухнути у будь-який момент. Чорногорії пощастило – балканська країна встигнула заскочити у потяг НАТО. Але тепер Кремль планує реванш.
"Ми обрали право на вільне життя": як Чорногорія стала членом НАТО попри істерику Росії
"Протести показали, що у противників членства слабка база. Є люди, які прагнуть зберегти гарні відносини із Сербією та Росією, але вони не були готові боротися проти членства... Кістяк противників НАТО складають ті, хто у 2006 році голосував проти незалежності Чорногорії..."
ЄС готує перегляд безмитних квот: хто виявиться cправжнім другом України
Україна може отримати преференції як у більш лояльній версії Єврокомісії, так і в ще більш скороченій редакції, ніж та, за яку голосував Європарламент. Все залежить від позиції Ради ЄС. Низка західноєвропейських країн готові піти на поступки Україні. Проти – Франція, Угорщина та Польща.