Станіслав Желіховський

кандидат політичних наук, провідний фахівець Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка
Всі публікації автора
Помста Качинського: навіщо польська партія влади ламає коаліцію
Не встигнувши завершити протистояння з однією партією-партнером, "Право і справедливість" розпочинає гострий конфлікт з іншою – "Згодою".
Кіно і Качинський: чому у Польщі заборонили фільм про Смоленську катастрофу
Чому фільм про катастрофу 2010 року, чиї висновки збігалися з тезами польської влади останніх років, раптом виявився забороненим?
Президент йде лісом: як Анджей Дуда загострив конфлікт всередині польської коаліції
Президент Польщі несподівано втрутився у конфлікт всередині уряду, підтримавши міністра юстиції Збігнева Зьобро в його протистоянні з прем'єром.
Правий та ще правіший: що викликало нову політичну кризу в Польщі
Правляча польська коаліція, лише вийшовши з глибокої політичної кризи, опинилася у новій. Її спровокувало рішення уряду відмовитися від ветування бюджету ЄС.
Влада під напругою: як протести у Польщі поставили коаліцію на межу розпаду
Масові протести у Польщі – найбільші за останні десятиріччя – лише посилили напругу у правлячій коаліції та партії влади "Право і справедливість".
Тварини важливіші за виборців: як польська влада пішла на конфлікт зі своїм електоратом
Ініціативу Ярослава Качинського готові підтримати ідеологічні противники "ПіС" - ліві та ліберали, проте гостро критикують всередині партії, а також інші сили з правого табору.
Пастка для ЗМІ: чи здатний новий податок для медіа розсварити Польщу та США
Ініціатива зі встановлення контролю над медіа знову повернулася до топ-пріоритетів польської влади. Її не зупиняє гостра критика таких планів, навіть від Сполучених Штатів.
Порвати з минулим: польська опозиція йде на масштабне оновлення
Польська політична система очікує на переформатування. Про створення власних політичних сил оголосили політики, що зайняли друге і третє місця на останніх виборах – Рафал Тшасковський та Шимон Головня.
"Противник ЛГБТ та Євросоюзу": чого чекати від нового очільника МЗС Польщі
Кандидатура нового голови МЗС Польщі вже зустріла потужний опір та критику з боку опозиції. Які наслідки матиме призначення Збігнева Рау і що від нього чекати Україні?
Рівняння на схід: як США збільшують свою військову присутність у Польщі
Завдяки військовій інфраструктурі, яку готуватиме Польща, в разі можливої ​​загрози можна буде негайно розгорнути додаткові сили, забезпечивши загальну присутність до 20 тис. американських солдатів.
Від танців до поліцейського насильства: що викликало нові масові протести у Польщі
Поліцейське насильство, продемонстроване ввечері 8 серпня, шокувало Польщу. Такою стала реакція правоохоронців на акцію протесту проти арешту ЛГБТ-активістки Малгожати Шутович.
Бойкот для Дуди: як зміниться Польща після виборів і що це означає для України
Анджею Дуді буде дуже складно позиціювати себе як президента усіх поляків. Водночас завершення виборчого циклу дає шанс на налагодження відносин між Польщею та Україною.
Польське переформатування: чого очікувати Україні від оновлення уряду у Варшаві
Відразу після виграних президентських виборів польська влада анонсувала масштабне оновлення уряду. Що зміниться і що це означає для України?
Польща, розколота навпіл: як змінили країну президентські вибори
Президентські вибори показали: Польща розколота та поляризована. Майже половина поляків готова голосувати за будь-кого, аби не за владу, яку представляє Анджей Дуда.
"Лінивий хлопець", якого боїться влада: хто може стати новим президентом Польщі
Другий тур президентських виборів обіцяє бути досить інтригуючим. Тож є підстави детальніше розглянути опозиціонера, який має всі шанси очолити Польщу.