Колонки

"Хайль Трамп": чим загрожує президенту США близькість з ультраправими
Як пояснити небажання Трампа відмежуватися від ультраправих? На який виграш він сподівається при майже одностайній відразі до них всередині США? Відповідь проста, тут він - незаперечний провідник, яким бачить себе сам ("only I can fix it")... (рос.)
Ракети для Кіма: як Україні захиститися від чорного піару
Україні необхідно не тільки усунути заподіяну PR-шкоду, але й використати ситуацію для отримання репутаційних дивідендів. Наприклад, в плані позиціонування як країни, де все ж таки є високі технології і люди, здатні їх застосувати.
Інвестиції як загроза: навіщо ЄС перекриває кисень китайському капіталу
ЄС чи не вперше в історії замислився над обмеженням однієї з базових свобод: свободи руху капіталу. Європейців непокоїть, що китайці купують компанії для використання їхньої інтелектуальної власності у себе вдома.
ЖКГ додали відповідальності: що гальмувало європейські реформи в галузі
Ухвалення закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" знімає перешкоду для реформування ЖКГ. Боротьба за європейські оселі для українців ще не виграна. Однак ми тепер на крок ближче до перемоги.
Корейська угода: чи може ЄС допомогти уникнути війни з КНДР
Однією з найреальніших можливостей уникнути війни з КНДР є угода на кшталт договору про замороження іранської ядерної програми. Однак така угода вимагає залучення ЄС до переговорного процесу.
Супердержави на порозі торгової війни: ризики і вигоди для України
Якщо факт порушень буде доведено, Білий дім отримає підстави для підвищення ввізних мит для китайських товарів. Це найбільш ризикований крок президента Трампа у сфері економіки. І водночас – найбільш очікуваний великим американським бізнесом.
Дипломатія бундючного шляхтича: як Україні реагувати на новий курс Польщі
Офіційна позиція Варшави все більше нагадує поведінку шляхтича, готового кинути виклик більшості оточуючих. Втім, залишається відкритим запитання: що у такій ситуації робити Україні? Ми не можемо собі дозволити сидіти, склавши руки, очікуючи припинення домінування ПіС.
Вибух на президентському літаку: до чого призведе розслідування польського Міноборони
Висновки польського Міноборони, що літак президента Леха Качинського розбився внаслідок вибуху, мають стати "тавром" для Дональда Туска. Він не наполягав на поверненні уламків літака до Польщі, тим самим допомагаючи приховати сліди злочину.
Як спростити вихід на ринок ЄС: дві нові можливості для експортерів
Можливості, які пропонує ринок ЄС, лише частково використовуються українським бізнесом. Саме тому варто розповісти про дві нещодавно відкриті для українських експортерів можливості, що спрощують вихід на ринки ЄС.
Скандал за паспортом: чи достатньо відреагувала Україна на польську провокацію
Давши старт міжнародному скандалу навколо польських паспортів, чи готові ми до його ескалації? Іншими словами, чи є у нас план на випадок, якщо Польща не погодиться міняти малюнки на своїх паспортах? Вірогідність такого сценарію досить висока.
Банки з привілеями: чим законопроект про кредитні спілки суперечить нормам ЄС
В Євросоюзі кооперативні банки створюються і зобов’язані діяти на тих самих законодавчих підставах, що й банки, засновані на інших бізнес-моделях. Їм не надається якихось переваг, тоді як в Україні для них пропонується створити пільгові умови.
Проект Європа, рецепт на десятиліття: польський погляд на майбутнє ЄС та України
Економічний форум у Криниці-Здруй – одна з найважливіших зустрічей представників міжнародної політики, бізнесу та експертів у Центрально-Східній Європі. З кожним роком на форум приїжджає все більше гостей з України.
Дві сторони санкцій: як вплинуть нові обмеження на економіку РФ
В наступні 6 років економіка РФ буде намагатися максимально диверсифікуватися від нафти та залежності від іноземних грошей. Якщо їм це вдасться, вплив західних санкцій буде мінімізовано. Якщо ж ні - санкції виправдають своє призначення.
НАТО для Балкан: з чим віце-президент США прибув до Чорногорії
Підтримуючи Чорногорію, США посилають чіткий сигнал, що двері НАТО є відкритими для держав, які зацікавлені у членстві в Альянсі. А потенційний вступ до НАТО Македонії, в разі вирішення відкритих питань з Грецією, остаточно "зацементує" присутність Альянсу в регіоні.
З Трампом і Богом за батьківщину: що підігріває політичний конфлікт у Польщі
Європейську систему цінностей, яку вважали універсальною, роз'їдає ерозія в самому центрі континенту. Польща, яка колись з такою мужністю виборола свою свободу, опинилася під загрозою скотитися до авторитарних структур.
Вільна торгівля з Канадою запрацювала: топ-10 фактів про умови ЗВТ
Канада – другий режим вільної торгівлі (після ЄС), що набрав чинності з часів Революції гідності. Добитися кращих умов нам допомогло активне лобіювання впливової української громади у Канаді. Отже, що варто знати про ЗСТ із Канадою?
Транспортна стратегія з європейським вектором: що має змінитися до 2030 року
Разом з європейськими експертами ми розробили проект Національної транспортної стратегії – 2030. Цей проект враховує як анексію Криму та Донбасу, так і набуття чинності Угодою про асоціацію з ЄС. На його основі визначено пріоритетні інфраструктурні проекти.
Британський розворот: завдяки чому лейбористи можуть перемогти на нових виборах
У питанні Вrexit британські лейбористи намагаються йти двома протилежними шляхами. Але така стратегія довго не протримається. Партії лейбористів доведеться повністю розкрити свої карти, і це може стати початком згасання її підтримки.
Тактика помилкового об'єкта: що означає скандальна заява Трампа про Україну
Твіт Дональда Трампа про "саботаж Україною його виборчої кампанії" породив низку запитань, на які варто дати відповіді якнайшвидше. Адже Україні намагаються нав'язати роль помилкового об’єкта, що відволікатиме увагу від значних проблем президента США.
Командної роботи не вийшло: що показав візит Порошенка до Грузії
Грузія, розірвавши дипломатичні відносини з Росією, намагається домовитися з нею в двосторонньому форматі, при цьому прагне не створювати проблем на міжнародній арені. Україна, зберігши дипломатичні відносини, чинить тиск на Росію, беручи участь у міжнародних санкції.